Doğalgaz Faturası Nasıl Düşer?

Havaların iyiden iyiye soğuduğu kış aylarında doğal gaz faturalarımız elektrik faturalarımızdan daha yüksek hale gelir, bu da kış aylarında aile ekonomimizi bir hayli zorlar. Ancak evinizi sıcak tutarken, doğal gaz faturalarınızı da düşük tutmanızın yolları var. Biraz enerji tasarrufu, biraz doğru ev aleti kullanımı; doğal gaz faturalarını azaltmanız işte bu kadar kolay!

Ev Termostatınızın Derecesini Düşürün

enerji tasarrufu

Doğal gaz faturanızı düşürmenin en etkili yolu, termostatınızın derecesini aşağı çekmektir. Elbette buz gibi bir evde yaşamanızı önermiyoruz, ancak birkaç derecelik düşüş sizi çok da etkilemeden yüksek oranda enerji tasarrufu yapmanızı sağlayacak.

Yapılan araştırmalar, termostatınızda düşürdüğünüz her bir derecenin, size %3 tasarruf olarak döndüğünü gösteriyor. Ayrıca işe giderken ya da gece, yani günde en az 16 saat boyunca termostatınızı 10 derece düşürerek yaklaşık %14 oranında bir tasarruf sağlayabilirsiniz.

Eğer her defasında termostatın derecesiyle oynamak istemiyorsanız zaman ayarlı modellerden birini kullanabilirsiniz. Bu şekilde eve girip çıktığınız her seferde termostatınızı yeniden ayarlamak zorunda kalmazsınız.

Camlarınıza Yalıtım Yaptırın

yalıtım

Kış aylarında sıcak havanın evinizden çıkmasını önlemenin en iyi yollarından biri tüm pencerelerinize yalıtım yaptırmaktır. Pencerelere yalıtım yaptırarak evinizi izole edebilirsiniz. Üstelik yalıtım malzemelerinin herhangi bir pencereye uygulanması son derece kolaydır. Pencerelere yalıtım yaptırmak doğal gaz faturalarınızı %14 oranına kadar düşürecektir. Evin sıcak kalmasını sağlayan bu yöntem, en doğru enerji tasarrufu yollarından biridir. Filli Boya Yalıtım uygulamaları ile ilgili araştırma yapmak için Dalmaçyalı yalıtım malzemelerini inceleyin.

Güneş Işığından Faydalanın

güneş ışığı faydaları Güneş, en güçlü ısıtma kaynağıdır. Güneş ışığının doğrudan geldiği odalar, diğer odalara göre çok daha hızlı ısınır. Güneş çıktığında perdelerinizi açtığınızdan ve gece onları kapattığınızdan emin olun.

Kışın gün içinde de muhtemelen termostatınızı kullanmaya gerek duyacaksınız, ancak güneş oturma odanıza ya da mutfağınıza doğru parlarken termostatınızın ısısını azaltmaktan çekinmeyin. Böylelikle hem daha fazla enerji tasarrufu hem de daha fazla nakit tasarrufu sağlarsınız.

Su Sıcaklığını Azaltın

su sıcaklığını azaltmak

Su sıcaklığını bir miktar azalttığınızda, duşta bunu fark etmezsiniz. Su sıcaklığını fark etmeyeceğiniz bir ölçüde azaltmak, bir miktar enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Su sıcaklığını 10 derece birden düşürmek ise doğal gaz faturalarınızda %3 ila %5 arası tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM