Ekolojik Bir Evde Yaşamanın Faydaları

Ekolojik ev kavramını simgeleyen renk yeşildir. Yeşil renk ile ilgili en güzel şey, insanlar için oldukça önemli olan iki kavramı bir araya getirmesidir: sağlık ve para. Yeşili seçmek için bir diğer harika sebep de çevreyi korumaktır. Ekolojik özellikler taşıyan yeşil evler, gezegenimiz için de daha iyidir.

Ekolojik evlerde yaşamanın en belirgin beş faydasını sizin için derledik.

Ekolojik Bir Evde Yaşamanın 5 Faydası

ekolojik ev

1. Düşük enerji faturaları: Ekolojik bir evde yaşamak, yüksek oranda enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Daha iyi bir izolasyon, kapalı kapılar ve pencereler, verimli ısıtma ve soğutma, verimli aydınlatma ve cihazların hepsi bir araya geldiğinde, zaman içerisinde daha düşük elektrik ve doğalgaz faturaları ödemeye başlarsınız.
2. Düşük su faturaları: Ekolojik evlerde düşük akışlı musluklar ve duş başlıkları, etkin sulama sistemleri kullanılır. Yağmur ve fırtına suları doğru biçimde yönetilir. Bunların hepsi daha düşük tutarlı su faturaları ödemenizi sağlar.
3. Sağlıklı kapalı hava kalitesi: Ekolojik evlerin yapımında kullanılan yapışkanlar, sızdırmazlık maddeleri ve kaplamalar sağlıklı maddeler kullanılarak üretildikleri için koku yapmaz ve solunum yolları rahatsızlıklarına neden olmazlar. Eve temiz hava gelir ve hava filtreleri sayesinde evde yaşayanlar temiz hava solur. Ekolojik evlerde ayrıca toksik olmayan ev temizleme ürünlerinin kullanılması iç mekan hava kalitesini daha da arttırır. Tüm bu etkenler bir araya geldiğinde para tasarrufu da sağlar.
4. Daha dayanıklı bir ev: Ekolojik evlerin yapımında kullanılan malzemeler daha kalitelidir, bu da uzun süre boyunca sağlam kalan, dayanıklı bir ev anlamına gelir. Kaliteli malzemeler, zaman içinde bakım ve değiştirme masraflarından da tasarruf etmenizi sağlar.
5. Daha değerli bir ev: Yapılan araştırmalar, ekolojik evlerin bina değerini yüzde 3 ila 5 oranında arttığını gösteriyor. Bu durum, günümüz emlak piyasasında büyük bir fark anlamına geliyor.

Ekolojik Bir Ev İçin Isı Yalıtımı

ısı yalıtımı

Evimiz, en önemli varlığımızdır. Evimizi iyileştirmek, yaşam kalitemizi de yükseltmek anlamına gelir. Ekolojik bir evin vazgeçilmez uygulaması ısı yalıtımıdır. Evinize ısı yalıtımı yaptırarak hem enerji hem de para tasarrufu yapabilir, dünya kaynaklarının daha akıllıca yönetilmesine bireysel olarak katkıda bulunabilirsiniz. Siz de şimdi Filli Boya’dan Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti alın, binanızın ihtiyacı olan yalıtım hizmetleri ile ilgili en doğru yoldan bilgi sahibi olun.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM