Ekolojik Ev Tasarımları Ve Çevre Dostu Evler

Ekolojik ev tasarımına sahip olmak için tüm dekorasyonunuzu baştan sonra değiştirmeniz gerekmez. Kolay uygulanabilir bazı ipuçlarını uygulayarak kendi kişisel stilinizle, sürdürülebilir çevre dostu tasarım yöntemlerine sahip olabilirsiniz.

Ekolojik Evler İçin İpuçları

  • Ekolojik ev tasarımı için işe mutfağınızdan başlayabilirsiniz. Mutfak tezgahlarınızda doğal taş gibi malzemelere yönelin. Mutfak dolaplarınızda ise okaliptüs, bambu ya da geri dönüşümlü ahşap malzemeleri kullanın. Günümüzde geri dönüşümlü ahşap ve cam gibi malzemeleri kullanan çok sayıda imalatçı ve tasarımcı var.
  • Çevre dostu bir banyo tasarlarken de mutfağınızdaki kuralları uygulayın. Bununla birlikte su tasarrufu yapan duş başlıkları ve klozetler kullanın. Sızıntı yapan bir musluğunuz varsa derhal onarın. Sızıntı yapan muslukların onarılması, ekolojik ev maliyeti için faydalı bir uygulamadır.
  • Eviniz için eşya satın alırken yerel ürünler kullanmaya özen gösterin. Eğer evinize aldığınız bir eşya Çin’den geliyorsa, onu evinize getirmek için çok fazla enerji harcamışsınız demektir. Bununla birlikte temizlik ürünleri de yüksek miktarda kimyasal içerir. İnternetten kolaylıkla bulabileceğiniz tariflerle kendi deterjanınızı bile üretebilirsiniz.
  • Bahçeniz için bulunduğunuz iklimde doğal olarak yetişen bitkileri seçin. Böylece bahçenizdeki bitkiler çok fazla enerji harcamadan yetişecektir. Ekolojik ev örnekleri gözden geçirildiğinde, bahçelere çim ekilmediğini görürüz. Çünkü çimler çok fazla su kullanılmasına neden oluyor.
  • Ekolojik evlerin özellikleri, içerisindeki eşyaların doğal malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Siz de evinizde doğal elyaf, pamuk ya da yün kullanılarak üretilmiş tekstil malzemelerini tercih edin. Toprakla dost kalın ve çevre dostu etiketli ürünleri tercih edin. İşte bu kadar kolay!

Ekolojik Ev Nasıl Yapılır?

Bir evin çevre dostu olması için, dış cephesine mutlaka ısı yalıtımı yapılmış olması gerekir. Yalıtım yapılmamış bir evde ısınmak ve serinlemek için aşırı derecede enerji harcanır. Bu durum hem yüksek tutarlı faturalar ödemenize sebep olur hem de dünyanın enerji kaynaklarının hızla tükenmesini tetikler. Siz de şimdi Filli Boya’nın Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti’nden yararlanarak binanıza uyumlu yalıtım sistemlerini saptayabilir, binanızın mantolama maliyetlerini öğrenebilirsiniz. Yazlarınızı daha serin, kışlarınızı daha sıcak geçirmek ve bunu yaparken de çevreye katkı sağlamak isterseniz Filli Boya Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti sadece bir tık uzağınızda!

Dış Cephe Boya Renkleri Filli Boya’da

Filli Boya İnşaat Boyaları kategorisinin altında bulabileceğiniz AmphiSilan-W dış cephe boyaları ile binalarınızın uzun ömürlü şıklığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Filli Boya dış cephe boyalarından AmphiSilan-W ile dış cepheler uzun süre temiz kalır; mantar, yosun ve küf oluşumuna karşı ise dirençlidir. Boya fiyatları ile ilgili bilgi almak için adresinize en yakın Filli Boya Bayii’ni ziyaret edebilirsiniz.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM