Enerji Tasarrufu Yapmaya Binanızın Dışından Başlayın

Havaların ısınmaya başladığı bahar mevsimine girmemizle birlikte ısı yalıtımı konusu da yeniden gündeme geldi. Kışın yağışlı ve soğuk havalarında uygulanması oldukça zor olan ısı yalıtımı işlemi için en ideal zamanların içinde bulunuyoruz. Eğer siz de binanız için ısı yalıtımı yaptırmak istiyor, ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu arasındaki ilişki hakkında merak duyuyorsanız; bu yazımız tam size göre!

ısı yalıtımı

Isı Yalıtımı Neden Gerekli?

Ülkemizde dört mevsim yaşanıyor. Yazın sıcak havaların tadını tam anlamıyla çıkarırken, kışın ısınmakta güçlük çektiğimiz günler olabiliyor. Bu nedenle binalarımızın ısınması ve serinlemesi, yaşam kalitemiz açısından büyük önem taşıyor.

Yalıtım yapılmamış bir binada, evleri yazın serinletmek, kışın ise ısıtmak oldukça zor oluyor. Çünkü binada ısının kaçabileceği pek çok nokta bulunuyor ve bu nedenle ısıtma ya da serinletme işlemi için yüksek seviyede enerji kullanmak durumunda kalıyoruz. Bu durum her mevsimde yüksek faturalar ödememize neden olabiliyor. Her fatura ödeme zamanında yakıt tasarrufu ciddi olarak düşünülmeye başlanıyor. Fakat günlük yaşantımızın koşuşturması içinde bu konuyu unutabiliyoruz.

Bu baharda yaşam kaliteniz ve aile bütçeniz için ısı yalıtımını planlarınıza dahil edin. Yazın serin, kışınsa sıcacık evinizde keyifli vakit geçirirken, bu kararı aldığınıza çok memnun olacaksınız!

ısı yalıtımının faydaları

Isı Yalıtımı Ne Kadar Enerji Tasarrufu Sağlar

Isı yalıtımı sayesinde eviniz kışın daha çabuk ısınır, yazın ise daha kolay serinler; böylelikle binanızın dışından başlayarak enerji tasarrufu yapmaya başlamış olursunuz. Etkin bir ısı yalıtımı, ortalama %50 civarında enerji tasarrufu yapmanızı sağlar. Isı yalıtımı fiyatları ilk etapta kulağınıza yüksek gelse de aslında bu hem yaşam kaliteniz hem de maddi kazanımınız için yapılmış uzun vadeli bir yatırımdır. Isı yalıtımı, ortalama 2-3 sene içerisinde kendisini amorti eden bir uygulamadır. Enerji tasarrufu, size bireysel kazanç sağladığı gibi, dünyamızın geleceği için de son derece önemlidir.

ısı yalıtımı ne kadar tasarruf sağlar

Isı Yalıtımı ve Küresel Isınma

Küresel ısınma, günümüzde dünyamızın yaşadığı en önemli sorunlardan biri. Atmosfere daimi olarak salınan gazlar dünya yüzeyinin sıcaklığını artırıyor ve bu duruma küresel ısınma adı veriliyor. Enerji tüketimi, küresel ısınmayı en çok etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Isı yalıtımı sayesinde yapılan enerji tasarrufu, küresel ısınmayla mücadelede fayda sağlıyor.

Görseller: pexels.com

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM