Evinizi Daha Ekolojik Yaparak İklim Değişikliği ile Mücadeleye Katkıda Bulunun

Ekolojik ev özellikleri taşıyan bir yuvanız olması için mutlaka yaşadığınız ortamda çok büyük değişiklikler yapmanız gerekmez. Aslında bunun için yapılacak değişikliklerin çoğu oldukça basit, ancak bu kolay enerji tasarrufuyöntemleri çevre ve faturalarınız için kalıcı olumlu etkiler taşır. İşte çevre dostu bir eve sahip olmak için yapmanız gerekenler:

Yalıtım

İyi yalıtım yapılmış bir ev kış aylarında sıcak, yaz aylarında serin kalır. Bu da daha fazla enerji tasarrufu ve daha az sera gazı emisyonu anlamına gelir. Yalıtım söz konusu olduğunda evlerde uygulanacak çok sayıda seçenek vardır. Siz de Filli Boya Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti alarak binanız için uygun yalıtım türleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Tavan Vantilatörü

enerji tasarrufu

Pencerelerin açık kalması evinizin serinlemesi için yeterli değilse, klima yerine bir tavan vantilatörü kullanarak çok daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Su Tasarruflu Duş Başlığı

su tasarrufu

Su tasarrufu sağlayan duş başlıkları kullanmak hem su faturalarınızı azaltır hem de iklim değişikliği ile mücadeleye katkıda bulunur. Gelişen teknoloji ile üretilmiş tasarruflu su başlıkları ile de su akışının keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.

Enerji Sınıfı Ürünler

Eviniz için yeni cihazlar satın alıyorsanız, enerji sınıfı etiketini kontrol ettiğinizden emin olun. Enerji sınıfı ev aletleri, enerji tasarrufu için oldukça faydalıdır.

Evde Yetişen Bitkiler

evde yetişen bitkiler

İç mekanda yetiştirilen bitkiler, evdeki yaygın kirleticiler için bir filtre görevi görerek havayı temizlemenin harika bir yoludur.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Ampuller

Evinizde enerji tasarruflu ampul kullandığınızdan emin olun. Doğru ampullerin kullanılması, aydınlatma için harcadığınız enerji miktarını %50’ye kadar azaltabilir.

Görseller: homestolove.com.au, inhabitat.com

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM