Yalıtım Yaptırmak İçin En Uygun Zamanlama

Büyük bir çoğunluğumuz kış mevsiminde ısınmak için yüksek fiyatlı faturalar ödedik. Özellikle ısı yalıtımı yapılmamış olan binalarda kışın evler çok zor ısınır. Evin ısısının düşük olması, ısınmak için daha fazla enerji harcamak zorunda kalmamıza neden olur. Bu durum, kışın enerji tasarrufu yapmamızı zorlaştırır.

Kışın faturalar ödenirken, pek çok kişi yaz geldiğinde ısı yalıtımı yaptırmaya karar verir. Ancak zaman ilerledikçe bu istek unutulur. Isı yalıtımının ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili yazımızı okuyarak, kış gelmeden enerji tasarrufu yapmaya başlayabilirsiniz.

ısı yalıtımı

Isı Yalıtımı Ne Zaman Yapılır?

Isı yalıtımı yapılabilmesi için ilk olarak havanın 5 derece ile 30 derece sıcaklığı arasında olması gerekir. Ancak burada asıl önemli olan hava koşullarıdır. Yağışlı havalar, yalıtım için uygun zamanlar değildir. Yağışlı havalarda ısı yalıtımı yaptırmak hem iş güvenliği açısından sakıncalıdır hem de binanıza uygulanan malzemelerin muhteviyatı ile oynayacaktır.

İlkbahar mevsimi yağış açısından sürprizlerle dolu olabileceğinden, ısı yalıtımı için en uygun zamanlama yaz mevsimidir. Yazın hava sıcaklığının aşırı değerlerde olmadığı, yağışsız havalar yalıtım yaptırmak için en uygun zamanlama olarak öne çıkar.

ısı yalıtımı ne zaman yapılır

Isı Yalıtımı İşlemi Kaç Günde Biter?

Isı yalıtımının süresi, işlem yapılacak binanın ölçülerine ve mimarisine, işlemi yapacak ekibin sayısına ve işlem sırasındaki hava koşullarına göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte, herhangi bir olumsuz koşul meydana gelmediği takdirde, aşağı yukarı 1000 metrekare ölçüsündeki bir binada, ısı yalıtımı işlemi 12-25 gün içerisinde bitecektir.

ısı yalıtımı fiyatları

Isı Yalıtımı Fiyatları Hangi Aralıktadır?

Isı yalıtımı fiyatları, aynı işlemin süresi gibi binanın ölçülerine ve mimarisine göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte her binanın yapısına uygun olan ısı yalıtımı işlemi de diğerinden farklıdır. Yazlarınız daha serin, kışlarınız daha sıcak geçirmek ve bu sırada enerji tasarrufu sağlamak için Filli Boya her an sizinle. Filli Boya Ücretsiz Yalıtım Keşif Hizmeti için şimdi formu doldurun.

Hizmetlerinize, kampanyalarınıza, ürünlerinize ve yeniliklerinize yönelik bilgilendirmelerin yapılması amacıyla bildirdiğim e-posta adresime
BETEK BOYA VE KİMYA SAN A.Ş. tarafından e-posta ve bülten gönderilmesini

ONAYLIYORUM ONAYLAMIYORUM
Lütfen geçerli bir email adresi giriniz.

TAMAM