LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
23 Ocak 2019

14 Şubat Sevgililer günü için masa dekorasyon önerileri

14 Şubat Sevgililer Günü için sevgilin ya da eşinle henüz bir plan yapmadıysan evinin konforunda keyifli zaman geçirebilirsin. Bunun için şık ve aşk dolu bir Sevgililer Günü masası hazırlaman yeterli olacaktır. Küçük dokunuşlarla harika bir yemek sofrası kurarak bu günü ölümsüzleştirebilirsin.

Romantik Konseptli Bir Yemek MasasıRomantik bir yemek masası hazırlarken masanın vazgeçilmezi mumlardır. Kırmızı, aynı zamanda aşkın rengi olduğu için 14 Şubat Sevgililer Günü'nde mutlaka vurgulanmalıdır. Bunun yanı sıra dekoratif kalpler, balonlar ve aşk notları da yemek sofrasında kullanılabilir. Sevgilinin en sevdiği yemekleri hazırlayarak sofranı renklendirebilir ve küçük hediyelerle bu romantik günü unutulmaz hale getirebilirsin.

Kırmızının GücüSevgililer Günü dekorasyon fikirleri, kişinin yaratıcılığına ve zevkine göre değişiklik gösterir. Kırmızıyı sevenler için kırmızı renkli ve aşk dolu bir masa harika bir fikirdir. Kırmızı bir masa örtüsünü, Sevgililer Günü için masa dekorasyonu olarak kullanabilirsin. Kırmızı kadehler, tabaklar ya da peçetelikler de bu şık dekorasyonuna eşlik edebilir. Ayrıca birkaç mum ve gül yaprağı ile masa dekorasyonunu zenginleştirebilirsin. Aynı zamanda sofranın ortasına canlı çiçek koyarak da hoş bir görünüm yakalayabilirsin. Minik ahşap harfler kullanarak masanın ortasına güzel bir not bırakabilir ve sevgilini mutlu edebilirsin.

Beyazın Saflığı

Aşktaki saflığı temsil eden beyaz renk, Sevgililer Günü sofrana şık ve zarif bir görünüm katar. Beyaz rengi kullanarak harika bir Sevgililer Günü masası hazırlayabilirsin. Beyaz bir masa örtüsü kullandığın sofranı; renkli şamdanlar, desenli tabaklar ve kırmızı renkli peçeteler ile renklendirebilirsin. Ayrıca beyaz masa örtünün üzerine serpiştireceğin kırmızı gül yaprakları ile romantik ve aşk dolu bir masa hazırlayabilirsin. Sevgililer Günü masa dekorasyonlarında kullanılan çiçekler, yemek sofralarında harika bir görünüm yaratır. Beyazın ağırlıklı olduğu sade ve şık masalar, çiçekler ile de renklendirilebilir. Ayrıca çiçekler birleştirilerek kalp şekli verilebilir ve bembeyaz bir sofrada göz alıcı bir şıklık yaratılabilir.

Şık ve Zarif Bir Sofra


Altın renkli eşyalar her zaman için şıklığı yansıtır. Altın renginin şıklığından ve zarifliğinden yararlanarak harika bir Sevgililer Günü masası hazırlayabilirsin. Bunun için altın renkli yemek tabakları, altın motifli bardaklar ve altın renkli çatal-bıçak takımı kullanabilirsin. Şık masa dekorasyonunu, altın renkli şamdanlıklar ile tamamlayabilir ve mum ışığında romantik bir akşam yemeği yiyebilirsin. Bu sayede Sevgililer Günü'nü çok daha samimi ve şık bir sofrada geçirebilirsin.

Morun Beyazla Mükemmel Uyumu


Sevgililer Günü sofra dekorasyon düzeninde kullanacağın mor renk, yemek masana şık bir görünüm katar. Morun beyazla uyumunu gösteren bir yemek masası dekorasyonu, çift olarak yemek yeme keyfinizi de artırır. Mor bir masa örtüsü üzerine beyaz yemek takımı koyabilirsin. Beyaz ve büyük mumlar ile de sofranın şıklığını tamamlayabilirsin. Peçeteleri de ister beyaz ister mor renkte seçebilirsin. Mor ve beyaz renkli gül yapraklarını masanın üzerine serpiştirerek ortama daha romantik bir hava katabilirsin. Ayrıca mor masa örtüsünün üzerine serpiştireceğin inci boncuklarla da dekorasyonunu göz alıcı hale getirebilirsin.

Dikkat Çekici Dekorasyon
Siyah, beyaz ve kırmızının uyumunu bilmeyen yoktur. Bu üç rengin muhteşem uyumunu kullanarak hoş bir Sevgililer Günü sofrası hazırlayabilirsin. Eğer kırmızı renkli bir masa örtüsü kullanılacaksa tabakların siyah ya da beyaz olması gerekir. Ancak beyaz renkli bir masa örtüsü kullanacaksan da tabaklar siyah ya da kırmızı olmalıdır. Bu zıt renklerin buluşmasıyla daha dikkat çekici ve harika bir masa düzeni yaratabilirsin. Renkli gül yaprakları ile de akşam yemeğini daha romantik hale getirebilirsin. Arka fonda çalan hoş müzikle de romantik akşam yemeğini destekleyebilirsin.