LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Haziran 2017

19 Mayıs'a Özel Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Yaşımız büyüdükçe odamızda geçirdiğimiz zaman azalır. Yetişkinler genellikle odalarına uyumak için çekilirler ve evlerinin daha çok salon ve oturma odası gibi alanlarında vakit geçirirler. Gençler içinse odaları adeta sığınaklarıdır. Gençler odalarında yalnız kalır, okur, ders çalışır, müzik dinler ya da arkadaşlarıyla vakit geçirirler. Odada geçirilen zaman bu kadar fazla olunca, dekorasyonun da bireyin kişiliğini yansıtır nitelikte olması gerekir.


Eğer genç çocuğunuzun odasını dekore etmek istiyor ancak bir türlü doğru zamanı bulamıyorsanız, şimdi tam sırası. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir oda dekorasyonu hediyesi ile çocuğunuzu çok ama çok mutlu edebilirsiniz. Güzel bir genç odası dekorasyonu için, derlediğimiz fikir ve önerilerden ilham alabilirsiniz.


Capcanlı Duvar Renkleri


genç odası duvar renkleri

Yetişkinler odalarında sade ve dinlendirici renk tonlarını tercih ederken, gençler renkli ve yüksek enerjili odalardan daha çok hoşlanırlar. Duvar, bir odada renklendirebileceğiniz en geniş alandır. Canlı duvar renkleri, tablolar ya da duvara asılabilecek ışıklı işaretlerle çocuğunuzun odasında son derece modern bir şıklık yaratabilirsiniz. Duvar renkleri ile ilgili en güzel fikirlere ulaşmak için Filli Boya İç Cephe Renk Kartelası’na göz atın.


Yumuşak Kumaşlar


genç odası dekorasyonu

Gençler odalarında vakit geçirmeyi severler. Çünkü burası onlar için güvenli ve rahat bir ortamdır. Bu odada kullanılacak yumuşak ve konforlu kumaşlar, gençlerin odalarında geçirdikleri zamandan daha fazla keyif almalarını sağlar. Genç odası için sahte kürk halılar, kadife dokulu sandalye veya koltuklar, pelüş yatak örtüleri ya da desenli yatak minderleri kullanabilirsiniz.


Genç Odası Dekorasyon Temaları


genç odası takımları

Çocuğunuz için hiç kimsede olmayan etkileyici bir oda yaratmak istiyorsanız, genç odası dekorasyon temaları yardımınıza koşabilir. Öncelikle çocuğunuzun yapmaktan en çok keyif aldığı aktiviteyi, en sevdiği sporu ya da defalarca izlese de sıkılmayacağı bir filmi aklınıza getirin ve odayı bu fikrin etrafında dekore edin. Bu oda sadece bir renkten oluşabilir, bir spor salonunu andıracak kadar sportif olabilir ya da bir arabanın içini akla getirecek bir tasarıma sahip olabilir. Duvar tabloları, temalı genç odası takımları ya da bazı maketler ve biblolarla yaratmak istediğiniz etkiyi güçlendirebilirsiniz.


Küçük Odalar İçin Öneriler


genç odası modelleri

Çocuğunuzun odası küçükse, dekorasyonun verimli alan kullanımına yönelik olması gerekir. Odayı dekore ederken mutlaka çocuğunuzun da fikirlerini almayı ihmal etmeyin. Çünkü bu odada vakit geçirecek olan odur ve hareket kabiliyetini sınırlandırmayacak bir tasarıma ihtiyacı vardır. Genç odası modelleri küçük odalara da hitap edecek şekilde üretilir. Siz de alanı çocuğunuzun en çok hoşlanacağı aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Dekorasyonda onun en sevdiği rengi de bol bol kullanmayı unutmayın!


Görseller: freshome.com, home-designing.com