LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Ekim 2015

2015 AVRUPA TRENDLERİNE SON BAKIŞ

2015 yılı henüz bitmiş değil. Siz de bu yıl Avrupa’nın benimsediği dekorasyon trendlerini evinizde uygulamak istiyorsanız geç kalmış sayılmazsınız.

2015 Avrupa dekorasyon trendi

Avrupa bu yıl ev dekorasyonunda romantizm ve lüksten yana bir çizgi benimsedi. Çiçek desenli mobilyalar Avrupa modasında önemli. Konfora düşkün bir stil belirleyen Avrupa, koltuklarda çok yumuşak minderler tercih etti. Zarafetinden de ödün vermeyen Avrupai stilde ipek kumaş kullanımı ön plana çıktı. Sehpalarda ve raflarda parlak metal kullanımı dikkat çekti.

2015 Avrupa dekorasyon trendi

Avrupa’daki aksesuarlara gelirsek, doğal ve sade bir çizgiyle iddialı ve gözalıcı çizgi birlikte kullanıldı. Kristal avizeler ve ahşap oymalı dekorlar da bu yıl Avrupa evlerine ihtişam katan aksesuarların arasındaydı.

Yatak odası dekorasyonunda abartılı detaylar bu yıl Avrupa’da revaçtaydı. Büyük yatak başlıkları ve yatağın arkasında asılan devasa tablolar yatak odalarını süsledi. Doğal postlar ve gösterişli aynalar da Avrupa dekorasyonunun iddialı tarzını pekiştirdi. Yatak örtülerinde ise en çok süet ve deri kumaşlar tercih edildi.

2015 Avrupa dekorasyon trendi

Avrupa bu yıl da minimalist dekorasyondan vazgeçmeyeceğini gösterdi. Açık pastel renk duvarlar yalınlıklarıyla mobilyaların abartılı stilini dengeler. Özellikle çalışma alanlarında bu minimalist stil, az eşya kullanımı ve beyaz renk tonları ağırlıkta dekorasyonla kendini gösterdi.

2015 Avrupa dekorasyon trendi

Avrupa mutfaklarında Fransız ve İskandinav dekorasyon stillerinin uyumu görüldü. Mutfak dolaplarında metal ya da ahşap malzeme ağırlıktaydı. Bu malzemelerin soluk görüntüsüyse canlı renkte sandalye ve masalarla dengelendi. Mutfak aksesuarlarında, evye ve bataryalarda sert hatlar ön plandayken yemek takımlarında daha yumuşak ve zarif bir stil tercih edildi.

2015 Avrupa dekorasyon trendi

Avrupai banyolarda görkemli ve doğal tarzlar birlikte kullanıldı. Yeşil ve toprak renginin tonları banyo dekorasyonunda çok tercih edildi. Altın renginde banyo aksesuarları bu doğal görünüme iddialı bir dokunuş kattı. Banyolarda İtalyan mermeri ve cam bir arada kullanılarak modern ve klasik dekorasyon stilleri harmanlandı.

Avrupa’nın 2015’te benimsediği görkemli stili siz de evinizde uygulayabilirsiniz.

(Görseller: Pinterest.com)