LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
01 Mart 2017

2016 A’ DESİGN TASARIM YARIŞMASININ EN İYİLERİ

Tasarım dünyasının farklı dallarından en yenilikçi ve şık işlerin yarıştığı A Design Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu. 2015-2016 döneminde 88 farklı ülkeden 94 farklı kategoride yarışmaya başvuran 1276 tasarım içinden kazananlar seçildi. Yarışmanın mobilya tasarımı kategorisinin en parlak projelerini bir araya topladık. Tasarım dünyasının yarınına göz atıyoruz.

Cellula tavan lambası


Soroush Vahidian Kamyar ve ekibi tarafından tasarlanan bu lamba ilhamını embriyonun gelişim sürecinden alıyor.
Cellula tavan lambası

Trio Bench çok fonksiyonlu koltuk


Koltuğun temel tasarım ilkesi kısıtlı alanda birden fazla kullanım şekli sunabilmek. Aynı anda 4 kişinin oturabildiği bir banka da dönüşebiliyor, tek kişilik konforlu bir okuma koltuğuna da.
trio bench çok fonksiyonlu koltuk

Honeycomb kitaplık


İlhamını doğadan, bal arılarının kusursuz peteklerinden alan Honeycomb geometrik kusursuzlukla asimetrinin dengesini yakalıyor. Siz de kitaplarınız bu güzel petekte dursun istemez miydiniz?
honeycomb arı kovanı kitaplık

Raster orta sehpa


Piksellerine ayrılmış gibi duran Raster’ın fikri, tasarımcı bilgisayarında rastgele üçboyutlu modellerle oynarken ortaya çıkmış. 20 mm’lik ahşap bloklardan yapılmış masif gövdesi sehpaya zengin bir görüntü veriyor.
Raster orta sehpa ve sehpa

Kitch' T® kompakt mutfak tezgâhı


Kitch' T® mutfakta yerinizde kımıldamadan her işinizi yapabilin diye tasarlanmış bir mutfak tezgâhı. Yemek masası, depolama, lavabo, hepsi bir arada.
Kitch’ T kompakt mutfak tezgâhı

Bella açık hava sobası


Bella, açık hava sobası illa ki çirkin olur klişesini kıran bir tasarım. Üst kısmı soba işlevi görürken gövdesi aydınlatmadan sorumlu. Üstelik de olabildiğince çevre dostu.
Renkli açık hava sobası

Huxley merdiven kitaplık


Yüksek kitaplıklara ahşap bir merdiven dayamak uzun zamandır çok modaydı. Bu minimal kitaplık merdiven modasının vücut bulmuş hali gibi. Son derece sade, kullanışlı ve maksimum kullanım alanı sunuyor.
Huxley merdiven kitaplık

Hideaway çocuk koltuğu


Çocuklara onlar için özel bir oyun alanı sunmak iyi bir fikir değil mi? Hideaway’in yaptığı da tam olarak bu. Organik, yeterli mahremiyeti sağlıyor ve son derece ergonomik.
Hideaway çocuk koltuğu

Daha fazla tasarım için Filli Boya’nın A’ Design Ödülü Sahibi Design Soul Dergisi’ne göz atın:


İtalya’da düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biridir A’ Design Awards. Filli Boya’nın renklerin yaşamımızdaki önemini keyifli bir dille aktardığı dijital dergisi Design Soul da geçtiğimiz yıl, A’ Design Awards dijital yayıncılık ve medya kategorisinde Silver Award ödülü sahibi olmuştu. Bu ödülün ardından Design Soul yayın hayatına heyecanla devam ederken her 3 ayda yeni sayısıyla IOS ve Android platformlarından binlerce okuyucuyla buluşuyor. Ödüllü Design Soul dergisinin tanıtım videosunu izleyin:Görseller:
adesignaward.com