LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Renkler
11 Ekim 2017

2017'nin İlk Yarısında Karşımıza Çıkan Renk Trendleri

2017’nin ilk yarısını geride bıraktık. Bu yıl, gördüğümüz en yenilikçi iç mekan dekorasyon stillerine sahne oldu. Özellikle duvar renkleri, iç mekan dekorasyonunda ön plana çıktı.
İskandinav minimalizminin yükselişi, nötr renklere bakışımızı bütünüyle değiştirdi. Özellikle siyah ve beyaz duvar renkleri yükselişe geçti. Bununla birlikte bu yıl bejler, kahverengiler ve sıcak nötrler de öne çıktı ve bohem dekorasyona yön verdi.


Renk Psikolojisi Anahtar


renklerin psikolojisi

Küçük bir boya dokunuşu ile sade bir odayı tamamen canlandırabilirsiniz. Burada anahtar bir rengi sadece güzel olduğu için seçmek değil, boya renklerinin neyi temsil ettiğini de bilmektir. Renk psikolojisi, farklı ruh hallerine ilham verir. Belirli renklerin kullanımı, neşeyi ve üretkenliği yükseltir. Öyle ki, bazı ünlülerin sakinleşmek için evlerinde özellikle pembe duvar renkleri kullanmakta oldukları biliniyor.
Pantone 2017’yi tamamen yeşil rengin senesi ilan etti. Yeşilin özellikle tropik tonları evlerde ve kafelerde sık sık kullanıldı. 2017’nin geri kalanında da yeşilin etkisini yitireceğini düşünmüyoruz.


Renk Çatışması Oldukça Yaygın


renk çatışması

2017 senesi renkler açısından giderek daha parlak ve cesur bir hal alıyor. Renklerin, dokuların ve desenlerin çatışmasını resmi olarak kucaklıyor ve teşvik ediyoruz. Bu yıl yumuşak pastel palet, geometrik desenlerle güzel bir uyum içinde çalışıyor. Metalik vurgular, pastel renklere maskülen bir dokunuşta bulunuyor. Pastel tonlar ve metalikler, duvar renkleri için de sıklıkla tercih ediliyor.


Lacivert-Altın Rengi Uyumu


lacivert altın uyumu

Alışılmadık bir eşleşme olan lacivert-altın rengi uyumu, 2017’nin en yaygın dekorasyon trendlerinden biridir. Bu trendi uygulamak için lacivert duvar renkleri ve altın rengi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Boşluk bulduğunuz yerlerde yaldızlı vurgular eklemekten çekinmeyin. Unutmayın, altın sevimli değil, lüksü çağrıştıran bir trenddir.


Yeni Nötr Renk Uçuk Pembe


pastel pembe duvar renkleri

Sosyal medyadaki uçuk pembe çılgınlığı, 2017 yılında da azalmadan devam etti. Bu yıl uçuk pembeyi nötr renk olarak kullanmak iyiden iyiye normalleşti. Dekoratif boya olarak kullanılan uçuk pembe; griler, kremler ve kahverengilerle çok yakışıyor.


Eğer siz de 2017’nin en trend duvar renklerini evinizde görmek isterseniz, Filli Boya renk kartelalarına göz atarak en iyi boya deneyimini keyifle yaşayabilirsiniz.


Görseller: elledecor.com