LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

3 ADIMDA TROPİKAL BANYOLARA KAVUŞUN!

 

Kışın kasvetli havasından kurtulmak mı istiyorsunuz? Yazın sıcaklığı ve suyun serinliğini çok mu özlediniz? Sizin için hazırladığımız tropik banyolar nefesinizi kesecek!

Evinizin banyosunu değiştirmek için kolları sıvadıysanız yaz özleminizi giderecek yenilikler yapmayı düşünebilirsiniz. Denizden, güneşten ve gökyüzünden ilham alan tropikal tasarımları banyonuza taşıyarak daha rahat bir banyo keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

tropik_1

 

Denizden esinlenin

Tropikal dediğimizde aklınıza ilk gelenlerden biri şüphesiz ki denizdir. Banyo duvarlarınızı denizden ilham alan fayanslarla döşemeniz ilk fikir.

 

tropik_2

 

Ayrıca özel dokunuşlarla da banyonuzu tropikal bir iklimdeymiş gibi döşeyebilirsiniz. Bunun en iyi yollarından biri de hasır ve eskitilmiş ahşap aksesuarlar kullanmaktan geçiyor.

 

tropik_3

 

Deniz kabuklarıyla doldurduğunuz kavanozları, mavi mumlarla kombinleyerek denizin esintisini evinize taşıyabilirsiniz.

 

tropik_4

 

Bitkilerle çevreleyin

Tropikal dediğimizde akla ikinci gelense uzun palmiye ağaçları ve yemyeşil bitkilerdir. Banyonuzun etrafını bitkilerle çepeçevre sararak tropikal etkisi yaratabilirisiniz.

 

tropik_5

 

Bitkilerin yanında doğal taşlarla süsleyebilmeniz de mümkün.

 

tropik_6

 

Ahşap detaylar

Tropikal bir banyo için doğadan elementleri kullanmak ilk şart. Bunlardan bir diğeri de ahşap. Ahşabın sıcacık görüntüsü size tropikal bir adadaymış izlenimi yaratacaktır.

 

tropik_7

 

 

tropik_8

 

Ahşabı dolaplarda ve sehpalarda kullanabileceğiniz gibi küçük aksesuarlarda da kullanabilirsiniz.

 

 

 

Görseller: www.decoist.com