LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

5 ADIMDA İSKANDİNAV DEKORASYONU

İskandinav dekorasyonu evlere güzellik, saflık ve sadelik getiren stillerden biri. Temiz ve düzenli çizgiler, doğallığı eve taşıyan ahşap yüzeyler ve parlak ışıklar bu dekorasyonun temek özelliklerinden yalnızca birkaçı.

İskandinav dekorasyonunu evinize taşıyabilmeniz için vereceğimiz önerilere dikkat edebilirsiniz.

 

iskandinav 1

Zemin

Zeminde kullanacağınız duvarın bir ucundan diğer ucunu kaplayan halılar İskandinav dekorsyonu için hiçbir zaman yükselişte olmadı. Zemini boş bırakmanız İskandinav dekorosyonunun önemli unsurlarından biri. Siz de evinizin tüm zeminini açık renkli ahşap kaplamalarla döşeyebilirsiniz. Tabii, banyo hariç!

 

 

iskandinav 2

Renk

Beyaz, gri ve krem rengindeki duvarlar zemininizle uyum sağlayarak oldukça şık bir atmosfer yaratmanızı sağlayabilir. Ev tekstilinde de grinin ve mavinin tonlarını seçebilirsiniz.

 

 

iskandinav 3

Aksesuarlar

Aksesuarlarınızı ahşap ve camdan tercih edebilirsiniz. Cam ve ahşap aksesuarları kullanırken mekâna sıcaklık katacak aksesuarlardan da vazgeçmemelisiniz.

 

 

iskandinav 4

Mobilya

Mobilyalarınızı seçerken abartıdan uzak durun! Net ve keskin çizgilerden ve birbirine uyumlu renklerden oluşan rahat koltuklar tercih edebilirsiniz.

 

 

iskandinav 5

Şömine

Bir İskandinav dekorasyonunun en vazgeçilmez parçası şöminedir. İskandinav ülkelerinin soğuk havasını kıran bu şömineyi odanızın bir köşesine yerleştirebilirsiniz.

 

 

Görseller: www.freshome.com