LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
28 Aralık 2016

5 HAMLEYLE EVİNİZDEKİ GİZLİ NOKTALARI GÖZ ÖNÜNE ÇIKARIN

Evinizin gizli kalan, yanından geçerken bile fark etmediğiniz yerleri, Filli Boya’nın önerdiği bu sıradışı fikirlerle ön plana çıkacak. Misafirlerinizin “Bunu buraya koymayı nasıl akıl ettin ya?” gibi sorularına cevap olacak “cool” tebessümlerinizi hazırlayın!

Köşelere merdivenden raf yapın

Odaların köşeleri genelde önü bir eşya tarafından yarım yamalak kapatılarak saklanmaya çalışılır. Bu düzene bir son verin ve kilerde yaşlanan merdiveninizi odanızın podyumuna çıkarın. Oluşturacağınız bu estetik rafları kitaplarınızla değerlendirip çiçeklerle renklendirebilirsiniz.

Merdivenlerinizi sanat galerisine çevirin

Eğer eviniz merdivenliyse, duvarları değerlendirmeyi asla unutmayın. Severek aldığınız ama bir türlü asacak yer bulamadığınız tabloları yol boyu sıralayın. Hem siz hem de konuklarınız evinizde sanat yolculuğuna çıkın.

Banyonuzu kişiselleştirin

Sırf misafirleriniz göremiyor diye küvetinizi bir köşeye itmeyin. Su geçirmez dekorasyon seçenekleri ve nem seven bitkilerle banyonuza sihirli bir dokunuş yapın. Bu dokunuşlarla ev dekorasyonu yapmanın nasıl kolaylaştığına şaşıracaksınız. Size özel duşunuzda, yıkanmayı unutup düşlere dalın!

Kütüphanenizi “üst kata” taşıyın

Salonunuzdaki kütüphaneyi biraz daha genişletmeye ne dersiniz? Kitaplıklar hiçbir zaman yeteri kadar büyük olmaz. Duvara yasladığınız kütüphanenize bir kat daha çıkıp kapının üstüne doğru büyütün. Bu sayede önem verdiğiniz kitapları bu rafta saklayıp onları yıpranma tehlikesinden koruyabilirsiniz. Üstelik böylece yeni kitaplarınıza da yer açılmış olur.

Pencere kenarları ve dolap üstlerini unutmayın

Pencerenizin kenarına küçük ve sevimli bitkiler koyarak manzaranıza renk katabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın üstü de dekoratif kaplar içinde özel günleri bekleyen eşyalarınızı koymak için güzel bir alternatif. Bu şekilde hem ev dekorasyonu dokunuşlarınızı mutfağınıza taşırken bir yandan da kullanışlı saklama alanları yaratmış olacaksınız.

Evinizin Gizli Köşelerini Filli Boya Dekoratif Boya Seçenekleriyle Renklendirin

Filli Boya, Alpina Style Renk Kartelalarıyla ev dekorasyonu yaparken farklılık yaratmanızı sağlayan dekoratif boya seçenekleri sunuyor. Evinizin genel renk tonu ve seçeceğiniz zıt bir renk tonunu kombine ederek kolonlarda, TV ünitenizin arkasında, unutulmuş köşelerde bambaşka bir hava yaratabilirsiniz. Dekoratif boya uygulamasını nasıl yapacağınız tamamen yaratıcılığınıza kalmış! Çünkü Filli Boya Alpina Style Renk Kartelaları farklı renk ve uygulama teknikleriyle sınırsız dekorasyon seçeneği sunuyor. Örneğin evinizin bir köşesine çiçek ve bitkilerinizi yerleştirmek istiyorsanız bu köşeyi evinizin dekorasyonuna uygun bir yeşil renk tonuyla boyayarak çok daha zengin bir dekorasyon yaratabilirsiniz.

Ev dekorasyonu konusunda daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

-                      _         TASARIMIN ALTIN KURALLARI

-          DEKORASYONDAKOYU RENK KULLANIMI

-         DEKORASYONDA HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜRMEK

-          

Görseller: apartmenttherapy.com