LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
16 Nisan 2015

AÇIK ALANLAR İÇİN KOLTUK ÖNERİLERİ

Havaların ısınmaya başlamasıyla evdeki aktivitelerinizi dışarıya taşıyarak güzel havaların tadını çıkartabilirsiniz. Peki balkon veya bahçeniz size evinizdeki rahatlığı sunabilecek mi? Önerilerimize göz atarak hem konforlu hem de en şık koltuğu bulabilirsiniz.

 

açıkhava1

Büyük bir bahçe ve kalabalık bir aileye sahipseniz, geniş bir koltuk tam size göre. Sevdiklerinizle güzel havanın tadını çıkarırken kimse yer sıkıntısı çekmeyecek. Koltuğa koyacağınız bir battaniye sizi ve sevdiklerinizi serin havadan koruyacak.

 

açıkhava2

Kare biçiminde bir balkona sahipseniz, korkulukların hemen yanına bir köşe takımı koyabilirsiniz. Balkon parmaklıklarına dayayacağınız köşe takımı balkonunuzu daha geniş gösterecek, size de manzaranın tadını çıkarmak düşecek.

 

açıkhava3

Havuzlu bir yazlık eviniz varsa, şezlong şeklinde bir koltuk tercih edebilirsiniz. İki şezlong büyüklüğünde olan bu koltuk, yatak rahatlığında minderleriyle bahçenizi süsleyecek. Burada güneşlenebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz.

 

açıkhava4

Ahşap bir balkonunuz veya terasınız varsa, hasır bir oturma grubu ideal bir tercih. Pastel renkte seçeceğiniz minderler balkonunuza şık bir hava katacak. Oturma grubunun çevresine koyacağınız bitkilerle mobilyalarınızı tamamlayabilirsiniz.

 

açıkhava5

Havuz kenarlarına çok yakışacak bu tasarımı hem koltuk, hem şezlong olarak kullanabilirsiniz. Havuz kenarındaki bir ağacın atına koyabileceğiniz bu koltuğu yapraklar güneşten koruyacak.

 

açıkhava6

Havuz kenarlarını süsleyecek bu modern şezlong tasarımı bahçenize etnik bir hava katacak. Yanına koyacağınız kırmızı bir minder sehpa işlevi görürken, siz de şezlongunuzu canlı renk ve desenlerde havlularla kombinleyebilirsiniz.

 

açıkhava7

Çimenlerin üzerine koyacağınız canlı renkteki sandalyeler, konforunuzu sağlarken huzur bulabileceğiniz bir zen alanı oluşturacak. Dilediğinizde ayaklarınızı uzatabileceğiniz kısımla birlikte hem koltuğa hem de şezlonga sahip olacaksınız.

 

açıkhava8

Son olarak güzel manzaralı bir teras veya balkona sahipseniz, puf koltuklarla sade ve modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Sade görüntüsü manzarayı daha çok ortaya çıkaracağı gibi, rahat yapıları sayesinde yerinizden kalkmak istemeyeceksiniz. Pastel tonlarında seçeceğiniz puf koltuk takımını, ahşap bir sandalyeyle tamamlayarak balkonunuza farklı bir hava katın.