LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ADA TİPİ MUTFAKLAR İÇİN FIRINLAR

Zamanının büyük bir kısmını mutfakta geçirenler için mutfağın büyüklüğü, işlevselliği ve dolap sayısı çok önemli. Bu nedenle mutfakta kullanacağınız malzemeleri ve fırınınızı seçmeden önce mutlaka ihtiyaçlarınızı belirleyin. Gelin ada tipi mutfaklarda kullanılan en popüler fırın tasarımlarını yakından inceleyelim.

 

adamutfak_1

 

Genellikle büyük mutfaklarda tercih edilen ada tipi mutfaklar, ekstra dolap ve tezgâh seçeneğiyle büyük kolaylık sunuyor. Kalabalık bir aileniz varsa ve sık sık misafir ağırlıyorsanız, eş zamanlı pişirebileceğiniz yemekler çift fırın kullanabilirsiniz.

 

adamutfak_2

 

Fırın, mikrodalga ve mini fırın gibi ürünlerin hepsini bir arada kullanmak isterseniz bu tarz bir düzeneği tercih edebilirsiniz. Üst üste koyacağınız fırınınızı kullanım sıklığınızı göz önünde bulundurarak sıralayın.

 

adamutfak_3

 

Modern mutfaklarda en çok tercih edilen türlerden biri de yan yana yerleştirilmiş fırınlar. Yan yana kullanacağınız fırınlarınızın altında ve üstünde yer alan dolaplara elinizin altında bulunması gereken eşyaları koyabilirsiniz.

 

adamutfak_5

 

Mutfağınızdaki dolap sayısı azsa, mikrodalga ve ankastre fırınınızı tezgâhın altında kullanabilirsiniz.

Tezgâhınızın olduğu yerde koyacak yeriniz yoksa bir değişiklik yapın ve ocağınızı ada tezgâhın üzerinde kullanın.

 

Görseller: http://www.homedit.com/

http://imactoy.com/