LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Temmuz 2017

Akıllardan Çıkmayacak Bir Ev Partisi İçin İpuçları

ev partisi için gerekenler

Günümüzde ev partileri artık çok daha fazla tercih ediliyor. Artık pek çok kişi arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmektense, onları evine davet etmeyi tercih ediyor. Ev partileri gerçekten de daha samimi ve sıcak bir eğlence ortamı sunuyor. Eğer siz de evinizde güzel bir gece düzenleyerek arkadaşlarınızı davet etmek istiyorsanız muhteşem bir ev partisi için gerekenler bu yazıda!


Ev Partisi Vermenin İpuçları • Misafirlerinizi kapıda karşılamanız onların partiye daha kolay adapte olmalarını sağlar. Onlara küçük bir atıştırmalık ikram edebilir ya da bir başka konukla tanıştırabilirsiniz.

 • Partinizi önceden organize edin. Planlama, alışveriş ve hazırlık gibi tüm adımları hayal edin ve tüm ayrıntılarıyla birlikte yazın. Ayrıntıları yazmak, partiyi daha rahat gözünüzde canlandırmanıza yardımcı olur.

 • Ev partisi düzenlerken sadeliği önceliğiniz yapın. Sadelik kolaylıktır, şıklığı da beraberinde getirir. Çok fazla seçenek boğulmuş hissetmenize neden olabileceği gibi zamanınızı ve paranızı da boş yere harcamanıza sebep olabilir.


ev partisi vermenin ipuçları

 • Yardım almaktan çekinmeyin. Partiyi siz düzenleseniz de ufak tefek konularda konuklarınızdan destek alabilirsiniz. Tabii bütçeniz varsa bir yardımcı da tutabilirsiniz.

 • Misafir listenizi geniş tutun. Bir partiyi parti yapan, katılım gösteren insanlardır. Farklı arka planları olan, farklı jenerasyonlardan, farklı mesleklerden kişileri partinize davet edin. Böyle bir karışım ev partileri için bulunmaz nimettir.

 • İnsanları partinize en az üç hafta önce davet edin. Böylece onlara ajandalarını gözden geçirme fırsatı tanırsınız. Gelemeyeceklerini bildirenler için de yeterince zamanınız olur.

 • Güzel müzik, bir partinin anahtarıdır. Yaşça büyük konuklarınız varsa eskilerin müziklerinden çalarak onları şaşırtabilir, mutlu edebilirsiniz.

 • Resmiyete biraz eğlence katın. Misafirleriniz için eğlenceli atıştırmalıklar hazırlayabilir, hatta bunları paketleyerek evlerine götürmeleri için yanlarına verebilirsiniz.


ev partisi organizasyonu

 • Masanızı ve parti alanınızı bir gece önceden hazırlayın. Ev partisi organizasyonu yaparken önceden hazırlık yapmak stresinizi azaltır ve partinin tadını çıkarmanıza yardımcı olur.

 • Ödüllü aktiviteler düzenleyerek partinize renk katabilirsiniz. Misafirlerinizle birlikte oynayacağınız bir masa oyunu seçebilir, oyunun kazananına güzel bir hediye vererek partinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

 • Oturma planınızı hazırlamaya özen gösterin. Birbirleriyle iyi anlaşan kişileri aynı masaya oturtmak, ev partisi fikirleri içinde en önemlisidir. Böylelikle misafirlerinizin sıkılıp sıkılmadığını devamlı kontrol etme ihtiyacı hissetmezsiniz.

 • Rahatlayın! Ev sahiplerinin en sık unuttuğu konu, partinin tadını çıkarmaktır. Ev partisi konseptleri ile ilgili detayları dert etmekten vazgeçin ve partinin keyfini çıkarın!