LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

AKŞAMLARI EVDE YAPABİLECEĞİNİZ 5 AKTİVİTE

Hâlâ kış mevsiminde olduğumuz için genellikle akşamları eve kapanıp kalıyoruz. Soğuk havalardan dolayı evde televizyon izlemekten başka çareniz olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Biraz yaratıcılığınızı kullanarak sevdiklerinizle eğlenceli aktiviteler yapabilirsiniz. Bu konuda size birkaç önerimiz var.

                                         

Yeni oyunlar icat edin


Monopoly, Tabu gibi klasik kutu oyunlarını bir kenara bırakın ve eğlenceli oyunlar keşfedin. Kutu oyunlarının içindeki kartları, iskambil kâğıtlarını ya da bulabileceğiniz diğer oyun eşyalarının kullanarak yeniden bir oyun icat edin. Hem bu oyunu oluştururken hem de oynarken çok eğlendiğinizi fark edeceksiniz.

 

Yapboz yapın

İşten ya da okuldan eve geldiniz, yemeğinizi yediniz. Televizyonu açmayı unutun. Çünkü sizi bekleyen kocaman bir yapboz var. Ailenizle birlikte ya da ev arkadaşlarınızla kocaman yapbozun üzerinde çalıştığınızda saatlerin nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Oldukça eğlenceli bu aktivite sayesinde sevdiklerinizle olan bağlarınız da güçlenecek.

 

Yeni tarifler deneyin

Eve geldiğinizde alelacele bir şeyler atıştırmak yerine akşam yemeğinize özen gösterin. Hatta bu işi birkaç saate yayarak gecenizin eğlenceli ve farklı geçmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle eşinizle birlikte yapacağınız ve yeni tarifler deneyeceğiniz yemekleri şık bir sofra kurarak afiyetle yiyin. Bu paylaşımın ilişkinizi eğlenceli ve heyecanlı tutacağından emin olabilirsiniz. Yemek yapmayı bir oyuna bile dönüştürebilir ve arkadaşlarınızdan jüri olmalarını isteyebilirsiniz.

 

Çizim yeteneğinizi konuşturun

Elbette herkesin çizime karşı bir yeteneği yok ama bu denemenize engel değil. Ev arkadaşınızın ya da ailenizden bir kişinin portresini çizmeyi deneyin. Hatta bırakın o da sizin portrenizi çizsin. Hangisinin daha iyi olduğuna birlikte karar verebilir ve sonuç ne kadar garip olursa olsun en iyi çizimi çerçeveletip duvara asabilirsiniz.

 

Elişi bir hobi edinin

Örgü örmenin zihni dinlendirdiğini ya da origaminin zeka geliştirdiğini biliyor muydunuz? El becerilerinizi sergileyebileceğiniz hobiler edinin. Mesela atkı örerek sevdiklerinize hediye edebilir, ahşap boyamaya yoğunlaşarak dekorasyonunuzu renklendirebilirsiniz. Seçim sizin!