LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ALÜMİNYUM FOLYONUN FARKLI KULLANIM ALANLARI

Genellikle yiyeceklerin üzerini örtmek için kullandığınız alüminyum folyoyu mutfak dışında birçok alanda kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Mutfaktan temizliğe pek çok durumda hayatınızı kolaylaştıracak alüminyum folyonun kullanım amacını ve alanlarını öğrendikten sonra elinizden düşüremeyeceksiniz.

Gelin alüminyum folyoyu nerelerde kullanabileceğinize birlikte göz atalım…

 

alüminyum_folyo_1

 

Saç

Dip boyası, saç bakımı, fön, maşa diye uzayıp giden listede bir kadın için saçının ne kadar önemli olduğunu belirtmemize gerek yok herhalde. Artık saçınız bozulmasın diye saatlerce uğraşmanıza ve kalıcı olsun diye tekrar tekrar üzerinden geçmenize gerek yok. Saçınızı maşa yaparken ya da düzleştirirken daha dayanıklı olması için alüminyum folyoya sararak yapabilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_2

 

Temizlik

Tencere ve tavalarda yemek sonrası oluşan artık ve yağ lekelerini telle ovarak çıkarmak zor geliyorsa alüminyum folyo ile çıkarmayı deneyebilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_3

 

Makas

Makasınız körleşti ve eskisi kadar iyi kesmiyor mu? Yenisini almadan önce alüminyum folyodan keseceğiniz küçük bir parçayla bileylemeyi deneyin. Sonucu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

 

alüminyum_folyo_4

 

Mobilya

Eşyalarınızın yerini değiştirirken ağır eşyaları yerinden dahi kıpırdatmakta güçlük çekiyorsanız, mobilyanızın altına alüminyum folyodan bir parça koyarak kolayca sürükleyebilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_6

 

Huni

Şişenin içine sıvı bir şey aktaracaksınız ama evde huniniz mi yok. Telaşlanmayın. Alüminumdan yapacağınız bir huniyle işinizi halledebilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_7

 

Pasta

Pastanızı fırına koyarken kenarlarının yanmasını engellemek için tepsinin çevresine folyo sarabilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_8 

Musluk

Alüminyum folyoyu banyoda ve musluklarınızda da bir temizlik aracı olarak kullanabilirsiniz. Paslanan ve su lekesi olan musluklarınızı folyoyla ovarak kir ve pası yok edebilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_9

 

Boya

Evinizi boyarken kapı tokmaklarınıza boya sıçrasın istemiyorsanız folyoyla sararak koruyabilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_10

 

Meyve

Meyvelerinizin saplarını, kararıp çürümemeleri için folyoyla sarabilirsiniz.

 

alüminyum_folyo_11

 

Gümüş

Kararmış gümüşlerinizi kabartma tozu ve tuz koyduğunuz sıcak su dolu bir kapta folyoyla temizleyebilirsiniz.

 

 

 

Görseller: http://artentertainments.com/