LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ANNELER GÜNÜNE ÖZEL DIY HEDİYELER

Anneler gününün yaklaştığı bugünlerde herkeste bir “acaba ne hediye alsam” telaşı başladı. Seni seviyorum demenin ve minnet duygusuyla birlikte hatırlanmanın önem kazandığı bugün, anneler için çok önemli. Aslında ne alacağınızdan çok yanında olmanızı isteyen annenizi “kendin yap” hediyelerle şaşırtmaya ne dersiniz? Evdeki malzemeleri değerlendirerek hem pahalıya kaçmadan hem de anlamlı bir hediyeyle annenizi mutlu edebilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız “anneler gününe özel diy hediyeler” bu konuda size fikir verebilir.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_1

 

Teneke saksılar

Çiçek sevmeyen kadın yoktur herhalde? Doğum günü, evlilik yıldönümü, sevgililer günü gibi özel günlerin kurtarıcısı çiçekler, anneler gününün de en çok tercih edilen hediyelerinden. Neredeyse herkesin evinde salça ya da konserve tenekesi var. Bu teneke kutuları farklı renklere boyayın ve içine annenizin sevdiği bir çiçeği ekin. Çiçekçiden çiçek almak yerine kendi hazırladığınız çiçeği hediye etmek annenizi daha çok mutlu edecek.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_2

 

Tablo

Annenize her baktığında sizi hatırlatacak bir hediye vermek istiyorsanız, duvara asacağı bir tablo hazırlayabilirsiniz. Tuvalin üzerine çizdiğiniz kalp şeklinin kenarlarına raptiyelerle bir yol oluşturun ve içini renkli iplerle doldurun.  Anneniz bu şık ve renkli hediyeye baktıkça sizin onu ne kadar sevdiğinizi hatırlayacak.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_3

 

Takı askısı

Annenize kolyelerini asacağı tahta bir askı hazırlayarak takılarının düzenli bir şekilde durmasını sağlayabilirsiniz. Yapımı gayet kolay olan bu askıyı tahta bir çubuğun üzerine çivi çakarak da yapabilirsiniz.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_4

 

Eğlenceli saatler

Nakış kasnağı ve desenli bir kumaşla annenize duvar saati yapmaya ne dersiniz? Kasnağı kumaşla kaplayın ve üzerine renkli raptiye veya boncuklarla saat dilimlerini oluşturun. Bu renkli saatler evinize renk katacak.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_5

 

Kutu

Annenize fazlalıklarını ve dağınık duran eşyalarını koyabileceği bir kutu hazırlayarak eşyalarınızı düzene sokmasını sağlayabilirsiniz. Dikiş nakış takımını, yün iplerini koyabileceği mukavvayı renkli bir kumaşla kaplayarak renkli kutular yapabilirsiniz.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_6

 

Saklama kabı

Mutfakta hayatı kolaylaştıran saklama kaplarını farklı renklere boyayarak üzerine etiketler yapıştırın. Her eşya için farklı renkler kullanarak annenizin mutfağına renk katabilirsiniz.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_7

 

Renkli şişeler

Annenizin evde kullanmadığı cam şişeleri boyayarak içine çiçek koyabileceği bir vazo yapabilirsiniz. Renkli vazoların her birine farklı çiçekler koyarak her sabah annenize sürpriz yapın.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_8

 

Çerçeve

Aile fotoğrafınızı koyacağınız sade bir çerçevenin üzerine parmak izlerinizle renkli şekiller yaparak annenizi şaşırtabilirsiniz.

 

anneler_günü_dıy_hediyeler_9

 

Suluboya yastık

Annenize olan duygularınızı kâğıda dökerek resim yapmak yerine yastık olarak kullanabileceği kumaşın üzerine yapmaya ne dersiniz? Aile tablonuzu ya da sevdiğiniz bir deseni çizerek hazırlayacağınız yastıklarla evinizin dekorunda da farklı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

 

 

 

Görseller: http://www.homedit.com/

http://womans-sity.com/