LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
10 Mayıs 2018

Anneler Günü İçin Hazırlayabileceğiniz 5 Dekoratif Masa Önerisi

Anneler Günü’ne doğru geri sayıma başladığımız bugünlerde herkesi tatlı bir telaş sarmış durumda. Titizlikle annesinin en çok beğeneceği hediyeyi bulmak isteyenler arayışlarına devam ede dursun biz Filli Boya olarak bu Anneler Günü’nde, yıllardır bizlere gözü gibi bakan, canımız ne isterse anında pişiren kıymetli annelerimize şahane bir sofra kurmayı ve onlara kraliçeler gibi hissettirmeyi öneriyoruz! Eğer bu fikir sizi de heyecanlandırdıysa sizin için hazırladığımız bu 5 yaratıcı Anneler Günü sofrası fikrine mutlaka göz atın:

1. Doğayı seven naif annelereSizin anneniz de doğaya ve çiçeklere aşıksa; hatta çiçeklerine tıpkı size söylediği gibi sevgi dolu sözcükler fısıldıyorsa böyle bir sofra onu çok mutlu edebilir. Annenizin en sevdiği yemekleri pişirdikten sonra ham keten bir runner üzerine yerleştireceğiniz doğal bitkiler ve tealight mumlarla hem doğal hem de çok şık bir Anneler Günü sofrası kurabilirsiniz.2. Kraliçeler gibi ağırlanmak isteyen annelereBize göre tüm anneler birer kraliçedir. Ve kraliçelere hizmet etmek her detayı derinlemesine düşünmeyi gerektirir. Eğer siz de annenize Anneler Günü’nde kraliçeler gibi hissettirmek isterseniz, onun tüm sevdiklerinin davetli olduğu geniş bir akşam yemeği organize edebilirsiniz. O’nun en sevdiği yemeklerden oluşan menüyü –hikayeleri ile birlikte- şık bir karta bastırarak annenizin kendini gece boyunca lüks bir restoranda hissetmesini sağlayabilirsiniz. Kuracağınız ve gece boyu her detayıyla bizzat ilgileneceğiniz masaya, başköşeye oturttuğunuz “onur konuğu”nuzun en sevdiği çiçeklerden yerleştirmeyi de unutmayın.

 Anneler günü için birbirinden ilginç daha fazla hediye önerileri için tıklayın.

3. Çok yoğun tempoda yaşayan meşgul annelere

Eğer anneniz işi gereği evde çok fazla duramıyor, çok seyahat ediyor ve hatta hafta sonları bile çalışıyorsa biraz yaratıcı davranmak bu sorunu ortadan kaldırabilir! Bir kurabiye dekor seti edinerek kendi ellerinizle pişireceğiniz bir kutu kurabiye ve annenizin en sevdiği kahveyi güzel bir sunumla annenizin olduğu her yere götürebilirsiniz. Onun yüzünde oluşacak şaşkınlığı görmek de işin cabası!4. Elinden her iş gelen marifetli annelere

Bazı anneler özellikle el işleri konusunda son derece yeteneklidirler. Akla hayale gelmeyecek malzemelerden inanılmaz şeyler çıkaran bu annelere kuracağınız Anneler Günü sofrası da elbette sıradan olmamalı ve tabii ki el emeği içermelidir. Basit bir mukavva kutudan parçalar keserek oluşturacağınız harfleri yapıştırarak 3 boyutlu hale getirerek ve tabii ki dilediğiniz gibi dekore ederek masanızı dilediğiniz Anneler Günü mesajıyla süsleyebilirsiniz.

5. Uzaktaki annelere
Anneniz başka bir şehirde yaşıyorsa ve siz bu Anneler Günü’nde onun yanına gidemeyecekseniz üzülmeyin. Çünkü onu emeğinizle sevindirmek için illa ki mükellef bir sofra kurmanıza gerek yok. Annenizin evde yaptığı en klasik kek tarifine kendi yorumunuzu ekleyip, bu tarihi hikayesiyle birlikte annenize göndermeniz onu çok mutlu edebilir. Kekin üzerine iliştireceğiniz “Sevgiyle pişirildi” gibi sempatik mesajlar annenizin mutluluğuna mutluluk katacaktır.