LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Ocak 2017

ANTRE İÇİN RENKLİ ÖNERİLER

Antre, eviniz hakkında ilk izlenimin oluştuğu yerdir. Bu yüzden antre dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevabı sizin tarzınızı belirler. Siz de antre tasarımları konusundaki tavsiyelerimizle kendi tarzınızı yansıtabilir, misafirleriniz üzerinde çarpıcı bir ilk izlenim bırakabilirsiniz.Üst üste duran montlarınız için sürgülü bir kapı kullanabilirsiniz.

Şirin bir antre için elma kasalarını kullanabilirsiniz.

Hasır sepetler sizce de harika bir saklama alanı değil mi?

Eşyalarınızı organize edecek büyük bir dolap da antrenizi şık gösterebilir.

Endüstriyel malzemelerle kendi askılığınızı yapmaya ne dersiniz?

Ahşap bir palet kullanarak kullanışlı ve modern bir askılık elde edebilirsiniz.

Hem oturabileceğiniz hem de saklama alanı olarak kullanabileceğiniz bir bankla antrenizde yer açabilirsiniz.

Raflardaki karışıklık sizi rahatsız ediyorsa şık bir örtü kullanabilirsiniz.

Duvara monte edilen kitaplık ve bir koltuk antre için iyi bir fikir olabilir.

Askı borusuyla butik bir dolap elde edebilirsiniz.Küçük bir sepet ve kutular sıkça kaybettiğiniz eşyalarınız ya da aksesuarlarınız için en doğru çözüm gibi görünüyor öyle değil mi?

Dikdörtgen bir tepsiyi çakıl taşlarıyla doldurarak şık ve sade bir ayakkabılık yaratabilirsiniz.

Antredeki giysilerinizin yanına sandalyeler asabilirsiniz. Yanlış duymadınız. Bu hem çarpıcı bir izlenim yaratır hem de aslında birer depolama alanı olan antrenin daha verimli kullanılmasını sağlar. Böylece evinizin diğer bölümlerinde daha rahat bir hareket imkanına kavuşmuş olursunuz.Dar Antre Dekorasyonu Yaparken Koyu Renkler Kullanmaktan Kaçınmayın

Antreler ya da koridorlar genelde karanlık ve küçük alanlardır. Bu yüzden açık renklerle boyamak daha doğrudur. Ancak bu koyu renkler kullanamayacağınız anlamına gelmez. Antrenizin duvarlarını petrol mavisine boyayarak daha yumuşak ve konuksever bir hava yaratabilirsiniz. Filli Boya Renxmatik iç cephe kartelasından zevkinize göre Mavi tonlarından Rüzgar 85, Gri tonlarından Krom 230 veya Kahve tonlarından Rezene 315 renkleri antrelerinizde kullanabileceğiniz modern ve yenilikçi renklerdir. Aksesuar ve ışıklandırma kullanarak, duvarda koyu renkler kullanarak da antrenize şıklık katabilirsiniz. Zeminde kullanacağınız beyaz, petrol mavisinin güçlü etkisine ferahlatıcı bir katkı yapacaktır.Ev Girişi Dekorasyonu İçin Yumuşak Bir Renk: Lila

Lila seviyorsanız, hiç düşünmeden antrenizi bu renge boyayabilirsiniz. Ancak böyle yumuşak bir rengin içinde asıl çarpıcı etkiyi büyük ve şık bir aynayla sağlayabilirsiniz. Eğer böyle bir ayna kullanırsanız, antrenizdeki diğer mobilyalarla bu etkiyi dengelemek için daha sade bir lamba ve bank kullanmanız doğru bir tercih olur.

Antre Dekorasyonuna Doğal Bir Dokunuş: Geyik boynuzu

Parlak renkler daima çarpıcı bir etki yaratır. Turuncu da bunlardan biridir. Eğer hayvan objeleri kullanmayı seviyorsanız, askılarınız geyik boynuzu şeklinde olabilir. Bu turuncunun yarattığı etkiyi bir kat daha artıracaktır.İki renk kullanımı da antre dekorasyonunuza farklı bir hava katabilir. Antrenizin dekorasyonu için çok sevdiğiniz iki renk arasında kalabilirsiniz. Hiç sorun değil. İkisini de kullanabilirsiniz. Üstelik bütün mobilya ve aksesuarlarınızı yarı yarıya iki renkle dekore ederek. Bu iş hem sanıldığı kadar maliyetli değildir hem de etkisi beklediğinizden çarpıcıdır.

Antre Dekorasyonu Yaparken Renk Seçimi Önemli

Ev girişi dekorasyonu, misafirlerinizde yaratacağı ilk etkiyi düşündüğünüzde önemli bir hal alıyor. Antre dekorasyonu genellikle gelişigüzel yapılsa da antreniz sizin hakkınızda çok şey söylüyor. Hem kullanışlı olması, hem de evinize girdiğiniz andan itibaren içinizin açılması için bu alanın dekorasyonunda kullanacağınız renkleri özenle seçmelisiniz. Antre dekorasyonu yaparken birden fazla renk kullanabilirsiniz. Antre duvar renkleri için Filli Boya Renxmatik İç Cephe Kartelasından önce sevdiğiniz renkleri belirleyin. Sevdiğiniz renklerin tonlarına göz atarak ev girişi için çarpıcı renk tonları seçin. Bunu yaparken ne kadar cesur olursanız o kadar çarpıcı bir sonuç elde edebilirsiniz. Eğer evinizin girişinde geniş bir duvarınız varsa bu duvarı çarpıcı bir renk tonuyla boyayıp önüne şık bir etajer yerleştirerek hem saklama alanı yaratabilir hem de duvarı tamamen kapatmadan etajerin üzerini değerlendirebilirsiniz.Antre dekorasyonu konusunda daha fazla fikir almak ve koridor dekorasyon örnekleri için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

ÇOK ÖZEL KORİDORLAR

ANTRENİN AYRILMAZ PARÇALARI AYNALAR

KÜÇÜK ANTRELER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİGörseller: housetohome.co.uk, www.housebeautiful.co.uk