LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
18 Ocak 2017

AYNA TEMİZLEMENİN PÜF NOKTALARI

Boy aynası, salon aynası ya da banyo aynası fark etmez. Üzerindeki lekeler iyi temizlenmediği sürece hepsi de hem kötü görünür hem de kötü gösterir. Ancak, ayna nasıl temizlenir konulu önerilerimizle temiz bir aynaya sahip olabilir ve baktığınızda kendinizi iyi hissedebilirsiniz.

Aynaları genel olarak banyo aynaları ve salon ya da antre aynaları olarak ayırabiliriz. Banyo aynalarında buhar, su, diş macunu gibi lekeler oluşurken diğer aynalarda genelde sararma ve kanatlı hayvan pislikleri olur. Dolayısıyla temizlenmeleri de farklı hassasiyetler gerektirir.

Dekoratif aynalarınızın üzerindeki lekeleri alkole batırılmış pamukla temizleyebilirsiniz. Ancak alkollü pamuğun çerçevelerinize temas etmemesine dikkat etmelisiniz. Aksi halde alkol çerçevenizin boyasını ya da cilasını zedeleyebilir.Salon ya da antre aynalarının bir diğeri sorunu sararmalarıdır. Bu durumu temizlemekle gideremezsiniz. Ancak aynalarınızın doğrudan gün ışığı almalarını engellerseniz, sararmalarını da önlemiş olursunuz.Banyo ve tuvalet aynaları daha çok kirlenir. Onları daha sık temizlemek gerekir. Banyo aynasını temizlemek için 1 litre suya bir kaşık sirke koyarak temizleme suyu hazırlayabilirsiniz. Bu suya batırdığınız mikro fiber bezle aynanızı temizleyebilirsiniz.Her seferinde temizleme suyu hazırlamak istemiyorsanız, fısfıslı bir şişeye sirkeli su karışımı koyarak ihtiyaç durumunda kullanabilirsiniz.Ayna temizliğinde en etkili yöntemlerden biri de gazete kâğıdı kullanmaktır. Aynaya sirkeli su püskürttükten sonra gazete kağıdıyla nemini alana kadar silerseniz, aynanız tertemiz ve pırıl pırıl olur. Dilerseniz gazete kâğıdını hazırladığınız sirkeli suya batırarak da aynı işlemi yapabilirsiniz.Ev dekorasyonunda ayna kullanımı ve renklerin dansı

Ev dekorasyonu yaparken ayna kullanmak mekanlara ferahlık kattığı gibi evin ışığını renklerini de yansıtarak dekorasyona zenginlik katar. Filli Boya sunduğu zengin renk kartelası ile evlerinizin stil sahibi duvarlara sahip olmasını sağlarken, duvarlara asacağınız farklı boy ve tasarımlardaki aynalar da dekorasyonun zenginleşmesini sağlar. Ayna asmayı planladığınız duvarı koyu bir renge boyayarak aynanızın çok daha göz alıcı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayna kullanırken tek tip boy ve tarzda ayna kullanmak zorunda değilsiniz. Farklı ayna çerçevelerini kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Farklı boylarda aynaları unutulmaz anlarınızın yer aldığı çerçevelerle aynı duvara da asabilirsiniz. Bu duvarın önüne yerleştireceğiniz bir etajer veya konsol ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayna temizliği ve dekorasyonda ayna kullanımı ile ilgili daha fazla ilham almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

AYNALARINIZ IŞIL IŞIL PARLASIN

BANYOLARINIZI IŞIKLI AYNALARLA AYDINLATIN

DEKORASYONA AYNAYLA GELEN ŞIKLIKGörseller: pixball.com, housetohome.co.uk, pinterest, hgtv.com