LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

BAHAR TRENDLERİNİ EVİNİZE TAŞIYIN

Havaların ısınmaya başlamasıyla beraber ruh halimizde olduğu gibi modada da değişiklikler yaşanıyor. Yılın renkleri, moda akımlar, en son trendler belirlenirken, biz de en son trendleri takip etmeye çalışıyoruz. Peki, siz de baharın trendlerini evinizde kullanmak istemez misiniz?İşte yılın trendlerine göre evinizde yapabileceğinizi düşündüğümüz o değişiklikler! 

 PüskülBu yıl her yerde püskül görmeye hazır olun. Giysilerde, kolye ve aksesuarlarda, ayakkabılarda sıkça karşılaşacağınız püskülleri evinizde de kullanarak dekorasyonunuza dahil edebilirsiniz.Yatak odanızda yatağınızın başucuna püsküllerden yapacağınız bir aksesuarla hareket kazandırabilir ya da salonunuzda duvara asacağınız püsküllerle farklı bir hava katabilirsiniz. “Kendin yap” projeleriyle evde kolayca yapabileceğiniz bu püskülleri zincir ya da hasır ipe geçirerek duvarınıza asabilir ve püsküllü saçaklarla dekorunuza yumuşak dokunuşlar ekleyebilirsiniz. 

 El yazısı metinlerBu yılın bir diğer modası ise baskılı ve el yazılı tişörtler. Marka sloganları, logolar ve el yazılı metinlerin yazılı olduğu tişörtleri satın alabileceğiniz gibi düz, beyaz bir tişörtün üzerine yazılar yazarak kendi tişörtünüzü kendiniz de oluşturabilirsiniz. 

 DantelSon zamanlarda modada eskiye dönüş oldukça popüler. Bir zamanların modası olan danteller, kıyafetlerde olduğu gibi dekorasyona da dönüş yapıyor. Evinde romantik dokunuşlar isteyenler masa örtülerinde danteli tercih ederek mumlarla sıcak bir dekorasyon oluşturabilir. Oldukça şık ve zarif olan dantel kumaşları perde ve aksesuarlarınızda kullanarak bahar sıcaklığını evinize taşıyabilirsiniz. 

 TülHafiflik ve sadelik yaz mevsiminin en güzel etkilerindendir.  Bahar ve yaz aylarında evinize daha çok doğal ışık girmesi ve havadar bir etki yaratması için genellikle ince tüller tercih edilir. Bu yüzden dekorasyonda daha sade ve hafif aksesuarlar kullanırız. Evinizde bahar hafifliğini hissetmek için yere kadar uzanan ince ve fırfırlı tüller kullanabilirsiniz. 

 Çiçekli DesenlerBaharın geldiğini çiçek desenli aksesuarlardan rahatlıkla anlayabiliyoruz. Her yıl olduğu gibi bu baharda çiçek baskılı giysiler ve çiçek desenli aksesuarları her yerde görmek mümkün. Dekorasyonu oldukça hareketlendiren ve canlandıran çiçekli aksesuarlarla siz de evinizin havasını değiştirebilirsiniz. 

  Görseller: http://www.decoist.com/