LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
13 Haziran 2017

Bahçe Mobilyası Seçmenin Püf Noktaları

Baharın yerini yaza bıraktığı şu günlerde, bahçe dekorasyonu için çalışmaya başlamamızın zamanı geldi. Bahçelerinizde en rahat edeceğiniz ve aynı zamanda gözünüze en hoş görünecek mobilyaları seçmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Eğer bu unsurlara dikkat ederseniz siz de en kullanışlı, en şık, en konforlu ve en dayanıklı bahçe mobilyaları ile yaz aylarının tadını açık havada çıkarabilirsiniz.


Açık Hava Koşullarına Dayanıklı Ürünleri Tercih Edin


bahçe mobilya

Dayanıklılık ve uzun ömürlü olmak tüm mobilyalar için önemli. Fakat bahçe mobilyaları söz konusu olduğunda bu koşullardan mutlaka emin olmak gerekiyor. Çünkü açık havada duran mobilyalar yıpranmaya daha açık oluyor. Bu nedenle bahçe mobilyası seçerken açık hava koşullarından minimum oranda etkilenecek ürünleri tercih etmek gerekiyor. Bahçe mobilyalarının yapımında, dış mekan koşulları için üretilmiş olan malzemelerin kullanılması gerekiyor.


İyi İşçilik Önceliğiniz Olsun


bahçe mobilyaları

Kaliteli malzemelerle üretilmemiş ve işçiliğine özen gösterilmemiş olan mobilyalar daha uygun fiyatlarla karşınıza çıkabilir. Ancak bu mobilyaları satın almak uzun vadede maddi zarara uğramanıza neden olacaktır. Bu nedenle bahçe mobilyalarını seçerken mutlaka kaliteli malzemeleri ve iyi işçiliği önceliğiniz haline getirin. Bu koşulları size sunan mobilyaları uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Ayrıca kaliteli malzeme ve iyi işçilik ile üretilmiş olan bahçe mobilyaları size daha konforlu bir dış mekan deneyimi sunacaktır.


Teak Ağacını Seçin


teak ağacı masa

Yeni sezon bahçe dekorasyon fikirleri bize ahşap mobilyaların muhteşem bir geri dönüş yaptığını gösteriyor. Eğer bahçeniz için ahşap mobilyalar alacaksanız, A kalite teak ağacından yapılmış modelleri seçtiğinizden emin olun. Teak ağacı kaliteli bir malzeme olduğu için, bu malzeme ile üretilmiş olan mobilyalar uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Elbette üretimin de dikkatli bir şekilde yapılması gereklidir.


Hafiflik İçin Alüminyum


alüminyum bahçe masası

Eğer hafif ve dayanıklı bir bahçe oturma grubu almak istiyorsanız alüminyum kullanılarak üretilmiş olanlar sizin için uygun olacaktır. Alüminyum bahçe mobilyaları hafif ve dayanıklıdır, okside olmadığı için her türlü hava koşuluna uyum sağlar ve uzun süreli kullanım deneyimi sunar. Bu malzeme leke tutmaz ve temizliği de kolay bir şekilde yapılabilir.


Konfor İçin Terleme Yapmayan Kumaşlar


bahçe minderi

Bahçe mobilyaları hem konforlu hem de sağlığınız için uygun olmalı. Bir bahçe masa takımı etrafında sırtınızı, belinizi ağrıtmayacak sandalyeler yer almalı. Ayrıca sandalyelerinizin ya da koltuklarınızın üzerindeki minderlerin de terletmeyen yapıda olmasına özen gösterin.


Filli Boya Caparol Garten Teaköl (Teak Yağı) ile en nadide ahşap bahçe mobilyalarınızın bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Caparol Garten Teaköl (Teak Yağı) üstün nitelikli bir ahşap koruyucudur ve bahçe mobilyalarınızı suya ve tüm diğer dış hava koşullarına karşı korur. Kurşunsuz bir ürün olan Caparol Garten Teaköl (Teak Yağı) kolay uygulanır, ahşap yüzeylerinizin üzerinde film tabakası oluşturmaz. Koruma sağlarken ahşabınızın doğal görünümünü bozmaz.

Renk Etkisi