LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
20 Temmuz 2017

Balkonunuzda Yetiştirebileceğiniz Meyveler ve Sebzeler

Bahçeli bir evinizin olmaması asla kendi meyve ve sebzelerinizi yetiştiremeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Bu yazımızdan ilham alarak siz de evinizde kendi organik ürünlerinizi yetiştirebilirsiniz.


Salatalık


salatalık

Eğer gölgeli bir balkonunuz varsa, salatalıkların ışığı bulmasına yardımcı olmak için sepet kullanmanız gerekir. Çünkü bu sebzenin gelişmek için bol miktarda güneş ışığına ihtiyacı vardır. Kökleri koyu yeşil renge döndüğünde yiyebilirsiniz.


Çilek


çilek

Bu yaz çok daha fazla çilek yiyebileceksiniz! Bu kırmızı meyvelerin gelişmesine yardımcı olmak için saksının ağzına kadar dolu olmadığından emin olun. Böylelikle sulamanız için yer kalacaktır. Çileklerinizi her gün sulamayı unutmayın.


Domates


domates

Eğer bahçenizde yaşayan hayvanlar varsa, asılı sepetler domates yetiştirmek için idealdir. Sadece yeteri kadar büyük bir sepet seçtiğinizden emin olun çünkü domatesin yetişmek için geniş alana ihtiyacı vardır. Domatesler hızlı büyür, böylelikle bol bol mahsul elde edersiniz.


Bezelye


bezelye

Sepette bezelye yetiştirmenin püf noktası, sebzeleri büyüdükçe toplamaktır. Aksi takdirde sepetiniz ağırlaşır ve bu da bezelyelerin gerektiği gibi büyüyememesine neden olur.


Pazı


pazı

Işık almayan bir balkonunuz varsa bile rahatlıkla pazı yetiştirebilirsiniz. Çünkü bu sebzenin büyümek için çok fazla güneş ışığına ihtiyacı yoktur. Pazı yapraklarının rahatça uzayabileceği ikinci bir alan yaratırsanız sebzenizin büyümek için daha fazla yeri olur.


Fesleğen


fesleğen

Fesleğen yetiştirmek oldukça kolaydır. Fesleğen saksınızı mutfak camınızın hemen dışına koyabilirsiniz. Ayrıca bol miktarda toprak içeren bir saksının içinde maydanoz ve nane gibi sevdiğiniz diğer tatları da hep birlikte yetiştirebilirsiniz.


Marul


marul

Marul kısa bir sürede olgunluğa eriştiği için yetiştirilmesi kolay bir sebzedir. Ayrıca çok fazla ışığa da ihtiyaç duymaz. Yapraklar büyümeye başladıkça kopararak gönül rahatlığıyla yiyebilirsiniz.


Görseller: housebeautiful.com