LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Banyoda Bulundurmamanız Gereken Şeyler


Banyo dolaplarında sakladığınız bazı şeylerin orada olmaması gerek. Peki, neleri banyoda tutarak ömrünü kısaltıyorsunuz? Gelin, birlikte bakalım.


 


Makyaj malzemeleri


makyaj malzemesi


Makyaj malzemelerini oda sıcaklığında muhafaza etmek gerektiğini biliyorsunuz. Duş alırken kullandığınız sıcak su sebebiyle banyonuzdaki sıcaklık artıyor. Bu artan sıcaklık da makyaj malzemelerinizin ömrünü kısaltmaya yetiyor.


 


Elektronik aletler


elektronik alet


Belki direkt suyla temas etmediği için rahatlıkla saç kurutma makinenizi ya da saç maşanızı banyonuzda tutuyorsunuz. Belki duş alırken müzik dinlemek için banyonuza müzikçalar da getiriyorsunuz. Banyonuzdaki elektronik aletleriniz fazla nemden çok çabuk etkilenecek ve yakın zamanda bozulacak. Bu yüzden banyoda elektronik alet bulundurmamaya özen gösterin.


 


Yedek tıraş bıçakları


tıraş bıçağı


Henüz kullanmadığınız tıraş bıçaklarını banyoda bulundurarak onları aşırı neme maruz bırakıyorsunuz. Bu da tıraş bıçaklarının erken paslanmasına yol açıyor. Henüz kullanmadığınız tıraş bıçağınızı mahvetmek istemiyorsanız onu nemden uzak tutmalısınız.


 


Takılar


takılar


Çok sevdiğiniz kolyeleriniz, yüzükleriniz ve daha nicesi banyodaki çekmecede duruyorsa onlara veda etmeye hazırlanın. Çünkü nemli banyo havası takılarınızın oksitlenmesini hızlandırıyor ve onların bozulmasına neden oluyor.


 


Keten havlular


keten havlu


Küflenmeye en elverişli kumaş olan keteni, küfün en sık görüldüğü alan olan banyolarda saklamak iyi bir fikir değil. Keten havlularınızı sadece kullanacağınız zaman banyoya getirin ve işiniz biter bitmez onları kurutmayı unutmayın.


 


(Görseller: Pinterest.com)