LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
16 Aralık 2018

Bebek Odası İçin Desenli Boya Önerileri

Bebek beklemek, bir insanın belki de hayatı boyunca yaşayabileceği en sabırsız ve en tatlı bekleyiştir. Bu süreçte hayaller kuran; bebekleri için hevesle hazırlık yapan ve onun için daima en iyisini isteyen ebeveynler elbette bebek odalarına da fazlasıyla özenirler. Bebek odası hazırlarken hayal gücünü ve tasarım trendlerini birleştirmek isteyen ebeveynler için bu süreç daha da heyecanlıdır.

Siz de bebek odası konusunda ilham arayanlardansanız, sizler için derlediğimiz bebek odası duvar boyası önerilerine mutlaka göz atmalısınız:


Küçük masal prenseslerine


Kız bebek bekliyorsanız, onun için prenseslere layık bir oda hazırlamak gerekir. Cibinlikli pirinç bir beşik; kadife kumaşlar ve pastel pembelerle dekore edeceğiniz odanın duvarını nötr bir renkle boyadıktan sonra dilediğiniz renk ve biçimde zarif çiçek desenleri ile süsleyebilirsiniz. Bunu yaparken için çizim yeteneğinize güvenebileceğiniz gibi, çıktısını alacağınız ve dilediğiniz ölçüde büyüteceğiniz bir çiçek desenini de şablon olarak kullanabilirsiniz.


Minik kaptanlara


Genelde erkek bebekler için tercih edilen denizci çizgileri ile dekore edeceğiniz bebek odasının duvarlarını dilediğiniz kalınlıkta dikey çizgilere bölerek bu çizgileri lacivert ve beyaz renklerle boyayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken maskeleme bantı kullanmanız gerekebilir.


Modern ve sanatsal dokunuşlar isteyenlere


İskandinav stili sade ve konforlu mobilyalarla döşeyeceğiniz bu bebek odasının duvarlarına hareket katarak odanın genel sadeliğini dengeleyebilirsiniz. Duvarlarda ton sür ton renklerle ve karton şablonlar yardımıyla uygulayacağınız modern desenler bebek odanızı hayallerinizi bile ötesine taşıyabilir.


Klasiklerden vazgeçmeyenlere


Siz de bebek odanızı cinsiyetten ve spesifik temalardan bağımsız klasik ama şık bir stille dekore etmek istiyorsanız, açık gri tonları kullanarak boyadığınız duvarlara stensil uygulamaları yaparak dilediğiniz desenleri kolaylıkla verebilirsiniz.