LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
30 Mayıs 2016

BEYAZ MUTFAKLAR İÇİN KAÇIRILMAYACAK ÖNERİLER

Kullanıldığı mekânlara sadelik ve ferahlık kazandıran beyaz, mutfaklarda en çok tercih edilen renklerden. Beyaz mobilyaların mutfakta bir araya geldiğinde yarattığı göz alıcı uyumu siz de mutfağınıza taşımak istemez misiniz?Mutfağınızın daha aydınlık ve havadar olması için tercih edebileceğiniz beyaz, aynı zamanda mutfağınızın büyük görünmesine de yardımcı olabilir.

Küçük ve karanlık mutfaklarda etkili sonuçlar almak isterseniz duvarlarda ve mobilyalarda beyaz rengi tercih edebilirsiniz.Her renge uyum sağlayabilen beyazı ahşap döşemeler ve metalik grilerle kombinlediğinizdeyse mutfağınızda modern bir stil yaratabilirsiniz.Işıl ışıl bir görüntü elde etmek için mutfağınızda beyaz kullanmak isterseniz beyaz mutfak dolaplarınızı canlı çiçekler ve bitkilerle süsleyerek canlı bir etki oluşturabilirsiniz.Annelerimiz beyaz mutfakları severdi. E, biz de seviyoruz. O halde beyaz mutfak tasarımları için dikkat edilmesi gereken noktalara bir göz atalım istedik.Beyaz mutfaklar, özellikle temiz ve nezih göründüğü için sevilir. Ancak dikkat etmek gereken bir nokta var: Beyaz, temiz göründüğü kadar çabuk da kirlenir. Bu nedenle beyaz mutfak dolaplarınızın kaliteli ve kolay temizlenebilir olmasına dikkat edin.

Renkli detaylarla beyaza hareket katın

Bembeyaz bir mutfak, fazla soğuk bir etki yaratacağı için arzu edilmeyebilir. Mutfağınızı beyazla dekore ederken başka renklerden de yardım almakta fayda var. Örneğin gri zemin kaplaması kullanarak beyaz mutfak dolaplarınızı dengeleyebilirsiniz. Duvarlarınızda Filli Boya’dan ipeksi mat dokusu ile AlpinaSilan ürününün iç cephe kartelasından pastel tonları tercih ederek hareket getirebilirsiniz.Beyaz mutfağa canlılık getirmek için her türlü renkli detaydan faydalanın. Mutfak havlularınız için beyazla kontrast oluşturacak siyah ya da kırmızı gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Kırmızı ya da kurşuni mutfak dolabı kulplarıyla dengeli bir sıcaklık katabilirsiniz.Beyaz mutfakları ferah oldukları için de severiz. Ancak sadece beyaz mutfak dolaplarıyla ferah bir etki uyandırmak mümkün olmayabilir. Gün ışığından mümkün olduğunca faydalanmanın yollarını arayın. Pencereler için yarım perde, stor gibi seçenekleri kullanın. Mutfağınızda ayna bulundurma fikrine de sıcak bakabilirsiniz.

Renk Etkisi