LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

BİLMENİZ GEREKEN 2014 MUTFAK TRENDLERİ

Her yeni yıl farklı trendleri de beraberinde getiriyor. Bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde mutfaklarınızda değişiklikler yapmak istiyorsanız 2014 mutfak trendlerinden ilham alabilirsiniz!

 

Sıcak metaller

 

trend_1

Bu yıl mutfaklarda daha sıcak görünen pirinç, bakır, altın gibi metaller çok moda. Dilerseniz mutfak dolaplarınızı bu metal aksesuarlı olanlardan seçebilir, dilerseniz de küçük aksesuarlarla mutfaklarınıza sıcak bir atmosfer kazandırabilirsiniz.

 

İki renkli tasarımlar

 

trend_2

Minimalizmin oldukça yükseldiği şu dönemlerde mutfaklar için iki renkten fazlasını tercih etmemeniz doğru olacaktır. Siyah ve beyaz, kırmızı ve beyaz gibi renkleri minimal şekilde kombinleyerek ferah bir mutfak yaratabilirsiniz.

 

Dış mutfaklar

 

trend_3

Bahçeli bir eviniz varsa mangal partileri sırasında mutfağa girip çıkmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Bunun için evinizin dış kısmına bir koruyuculu bir mutfak yaptırabilir, bahar ve ay aylarının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

 

İlginç renkler

 

trend_4

Tamamen tek renkle dekore edilmiş bir mutfağınız varsa biraz hareketlendirmek için beklenmedik yerlerde farklı renkler kullanabilirsiniz. Lavabo arkasını canlı bir renkle hareketlendirebilir, küçük aksesuarlarınızı koyu ve parlak tonlarda seçebilirsiniz.

Duvara monteli ışıklar

 

trend_5

Apliklerin yalnızca yatak odası ya da banyoda kullanılacağını mı düşünüyordunuz? Duvara monte edeceğiniz stil sahibi aydınlatmalarla mutfağınızı daha zarif bir hale getirebilirsiniz.

 

Siyah tezgâhlar

 

trend_6

Mutfağınızın daha zarif görünmesini istiyorsanız en sofistike renk olan siyahı tezgahlarınızda kullanabilirsiniz. Siyah tezgâhlar mutfağınıza ışıltılı bir parlaklık ve zarafet kazandıracaktır.

 

Açık raflar

 

trend_7

Mutfağınızda yeteri kadar düzenli biriyseniz açık raflardan korkmayın. Böylece mutfak aksesuarlarınızın rengiyle odanızı farklı bir şekilde canlandırabilirsiniz.

 

Görseller: www.freshome.com