LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Bir Ev Geleneği: Tekli Koltuk Köşesi


Çoğumuzun evinde tekli koltukların olduğu köşe baba köşesi olarak bilinirdi. Tekli koltuğun sahiplendiği bu köşede bir baba olmasına gerek yok. Dileyen herkesin dilediğini yapabildiği, harika ve kullanışlı köşeler için alternatif fikirlerimizden ilham alabilirsiniz.


 


Televizyon köşesi


tekli koltuk, televizyon koltuğu


Çoğunlukla televizyon izlemek için oluşturulan bu köşede son teknoloji ürünü deri televizyon koltukları kullanabilirsiniz.


 


Hatıra köşesi


tekli koltuk, hatıra köşesi


Dilerseniz burayı yâd etme köşesi haline getirebilirsiniz. Hatta baba köşesine bir gönderme olarak babanızın oturduğuna benzer bir koltuk koyabilir, koltuğun arkasındaki duvarı eski fotoğraflarla döşeyebilirsiniz.


 


Okuma köşesi


Tekli koltuk köşesi için en güzel kullanım örneklerinden biri de okuma köşesi. Köşeye geniş bir tekli koltuk yerleştirip yakınına en çok okuduğunuz kitapların olduğu bir sehpa koyabilirsiniz.


tekli koltuk, okuma köşesi


Aynı zamanda kitap saklama alanı da olan tekli koltuklar da tercih edebilirsiniz.


tekli koltuk, okuma köşesi


Kitap okurken uyuyakalma ihtimalini de düşünüp koltuğun üzerine şık bir yün battaniye serebilirsiniz.


 


tekli koltuk, okuma köşesi


Daha rahat okuyabilmek için okuma lambasını da unutmayın. Sadece küçük okuma lambaları değil, uzun lambader ve bükülebilir ayaklı lambalar da seçenekleriniz arasında.


 


El işi köşesi


tekli koltuk, el işi köşesi


Tekli koltuk köşesini örgü örmek için konforlu bir alana çevirebilirsiniz. Koltuğun ayakucuna bir puf koyarak ayaklarınızı uzatabilir, koltuğun yanına yerleştirdiğiniz bir yumak sepetiyle köşenizi tamamlayabilirsiniz.


Sadece örgü değil, başka bir hobiniz için de bu köşeyi kullanabilirsiniz. Koltuğunuzun önüne fonksiyonel bir yan sehpa çekin. Çalışma masanız hazır oldu bile!


 


Müzik köşesi


tekli koltuk, müzik köşesi


tekli koltuk, müzik köşesi


Müzik dinleyerek başka dünyalara dalabileceğiniz bir köşe de de seçenekleriniz arasında. Vintage tekli koltuk, eski plakların olduğu raflar ve bir gramofonla nostaljik bir müzik köşesi oluşturabilirsiniz. Son model ses sistemi ve minimal hatlarda bir tekli koltukla daha modern bir müzik köşesi de hazırlayabilirsiniz.


 


(Görseller: Pinterest.com)