LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
20 Temmuz 2017

Bir Odayı Az Bütçe ile Dekore Etmenin Yolları

Yeni bir ev dekorasyonu için servet harcamanıza gerek yok. Küçük dokunuşlarla evinizin dekorasyonuna bambaşka bir hava kazandırabilirsiniz.


Yeni Bir Renk


duvar renkleri

Dekorasyonda yeni bir renk kullanmak belki de uygulayabileceğiniz en maliyetsiz ve mantıklı yöntem. Bu uygulamanın yapılacağı yer duvar renkleri de olabilir halı da, yeni bir dekoratif aksesuar da.


Yeni Bir Düzenleme


yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri

Mobilyalarınızın yerlerini değiştirmek eğlencelidir, bedavadır ve pek çok tasarımcıyla göre yaratıcı ev dekorasyonu fikirleri içinde en efektif olanıdır. Örneğin yatağınızı ya da koltuğunuzu farklı bir duvarın önüne çekerek bambaşka bir ışık yaratabilirsiniz. Ayrıca diğer odalar arası mobilya değişiklikleri de yapabilirsiniz.


Masaüstünüzü Güncelleyin


az maliyetle ev dekorasyonu

Az maliyetle ev dekorasyonu yaparken uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de masaların ya da sehpaların üzerindeki objelerde değişikliklere gitmek. Sehpanızın üzerindeki kitapların ve mumların bile genel dekorasyonunuz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Bunun için mutlaka farklı dekoratif aksesuarlar almanıza da gerek yok. Farklı odalarınızdaki saksı bitkilerinin, kokulu mumların ya da duvar resimlerinin yerlerini değiştirerek bambaşka bir dekorasyon görünümü elde edebilirsiniz.


Yepyeni Yastık Kılıfları


oda dekorasyonu için pratik fikirler

Konforlu bir eve sahip olmak istiyorsanız kabarık yastıklar olmazsa olmazlarınızdandır. Uzun bir günün sonunda yumuşacık yastıkların üzerine uzanmak, günün yorgunluğunu üzerinizden alır. Üstelik yastıklar dekoratif değişiklikler yapmak için de elverişlidir. Oda dekorasyonu için pratik fikirler arıyorsanız yeni yastıklar alma düşüncesini bir kenara bırakın ve yastık kılıflarınızı sezon trendlerine ya da bireysel zevklerinize göre değiştirin.


Duvarlarınıza Bir Amaç Verin


ucuz ev dekorasyon fikirleri

Duvarlar evlerinizdeki en büyük alanı kapladığınıza göre onları biraz daha fazla değerlendirmeye ne dersiniz? Duvarlara kitap rafları eklemek ya da bir temalı fotoğraf duvarı oluşturmak en güzel sonuç veren ucuz ev dekorasyon fikirleri arasındadır.


Tabloların Yerini Değiştirin


tablo asma yöntemleri

Önce herhangi bir duvarınızda bulunan tablolardan birini çıkarın ve evinizin içinde bir tur atın. Bu tablo ya da aynayı evin farklı bir odasına asarak çok daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Genelde koltuk arkasına bir tane büyük tablo asılır. Bunun yerine iki farklı boyutta tablo asarak galeri duvarı benzeri bir ortam yaratabilirsiniz.


Uyumsuz Bir Desen


desen dekorasyon

Çok fazla desen kullanmak dekorasyonda kalabalık bir görünüm yaratabilir. Farklı desenler denemek istiyorsanız küçük adımlarla başlamanız daha doğru olacaktır. Çok fazla para harcamadan tek bir desene yatırım yapabilirsiniz. Bu bir yastık da olabilir, halı da, tablo da. Tek bir farklı desen evinizde tahmin edemeyeceğiniz farklılığı yaratacak.


Renkli Çerçeveler Kullanın


renkli çerçeveler

Duvarlarınızda asılı fotoğraflar varsa bunları çok daha göz alıcı şekilde sergileyebilirsiniz. Şimdiye kadar hep ahşap çerçeveleri tercih ettiyseniz, bir değişiklik yapın ve farklı renkleri kullanın. Hatta renkli çerçevelerinizi altın, gümüş ya da bakır gibi elementlerle de harmanlayabilirsiniz. Şık ve ucuz ev dekorasyonu yöntemleri arıyorsanız, bu yöntemi mutlaka denemenizi öneririz. Odanızda yepyeni bir ışığın ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz.


Tavanınızı Yenileyin


tavan renkleri

Tüm duvarlarınızı boyamaktansa sadece tavan renginde değişiklik yaparak evinizin görünümünü baştan aşağı değiştirebilirsiniz. Tavanınızda yapacağınız boya uygulaması odanın boyutunu daha farklı gösterecek ve sizin de bu odadaki yaşam deneyiminizi tamamen farklılaştıracak.


En iyi boya uygulaması için Filli Ustam’dan destek alabilirsiniz. Mesleki yeterlilik belgesine sahip profesyonel ustalarımız size önerilerde bulunacak ve boya badana işinizi tam olarak belirttikleri tarihte tamamlayacaklar. Filli Ustam, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutar. Üstelik boyanız 2 yıl boyunca Filli Boya Garantisi altında!

Görseller: housebeautiful.com