LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Birbirinden İlginç Sehpa Fikirleri 1


Salonunuza farklı bir hava katmak istiyorsanız dekorasyonun vazgeçilmezi sehpalarla işe başlamaya ne dersiniz? Üstelik bunu eski eşyaları değerlendirerek pratik ve yaratıcı bir şekilde başarabilirsiniz. Peki, neler var bu farklı ve yaratıcı orta sehpa fikirleri arasında? Gelin, bir göz atalım.


 


varil, sehpa


Eski bir varili uzunlamasına ikiye kestirin ve cilalatın. Varil ayaklarının üzerine açık tarafı üste gelecek şekilde varili yerleştirin ve üstüne masa plakasını bir kenarından monte edin. İşte, rüstik sehpanız hazır! Üstelik varilin içine buzla birlikte soğuk içecekler koyabilir, misafirlerinizi serinletici ikramlarla şaşırtabilirsiniz.


 


kasa, sehpa


4 adet ahşap kasayı birleştirerek saklama alanı olan şık bir sehpa elde edebilirsiniz. Genellikle şarap kasası olarak bulabileceğiniz bu kasaları temizleyip cilalayın ve açık tarafları farklı yönlere bakacak şekilde birbirlerine çiviyle tutturun. Ortalarındaki boşluğu taşlarla ve bir saksıyla doldurarak sehpanızın şıklığını artırabilirsiniz.


 


odun, sehpa


Doğayı evinize bir orta sehpayla getirmek ister misiniz? Eğer cevabınız evetse o zaman aynı boyutta odun parçalarını bir kontraplağın üzerine yan yana dizin ve aralarına bolca tutkal dökün. Tutkal kuruyunca odunların üst yüzeyini zımparalayın ve cilalayın. Dilerseniz bu pastoral orta sehpanızın altına tekerlekler monte edin ve sehpanızı kolayca dilediğiniz yere çekin.


 


sehpa, kitap


Modern stilde bir salon için de sehpa önerimiz var. Bir masa plağını altına kalın kitaplar koyarak bir orta sehpaya dönüştürebilirsiniz. Plağın 4 köşesinin altına gelecek şekilde ayarladığınız kitap ayaklarının yüksekliğini dilediğiniz zaman başka kitaplar ekleyerek ya da çıkararak değiştirebilirsiniz.


 


Önerilerimize ikinci yazımızda devam ediyoruz.


 


(Görseller: Bestpickr.com, Houzz.com)