LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Birbirinden İlginç Sehpa Fikirleri 2


Salonunuzun havasını değiştirecek ve misafirlerinizi şaşırtacak sehpa önerilerimiz bu yazıda devam ediyor.


 


sehpa, bavul, vintage


Salonda vintage stilde bir dokunuş arıyorsanız eski bavulunuzu sakladığınız yerden çıkarmanın zamanı geldi. Eski sehpa ayaklarıyla ya da satın alabileceğiniz malzemelerle eski bavulunuzu şık bir sehpa haline getirebilirsiniz. İster bavulu kapalı tutup üzerine sevdiğiniz objeleri yerleştirebilir isterseniz de bavulu açık şekilde kullanarak daha büyük bir sehpa elde edebilirsiniz.


 


sehpa, sandık, vintage


Vintage tarzın romantizmini evinize getirmek isterseniz, çeyiz sandığınızı boşaltın ve salonunuzun baş tacı yapın. Eski sandığın altına ayaklar yerleştirip şık bir orta sehpaya sahip olabilirsiniz. Eski sandığınızı, yani yeni sehpanızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz. Biz daha romantik bir atmosfer için süt beyazı ya da pudra rengi öneririz.


 


sehpa, vagonet


Bu önerimiz sizi biraz zorlayabilir ama sonucunda eşsiz bir orta sehpanın da sahibi olabilirsiniz. Eski ahşap vagonetlerden birini bulabilirseniz gerisi kolay. Artık sadece eski filmlerde gördüğümüz bu ahşap vagonetler iyi bir temizlemeden ve cilalamadan sonra harika bir orta sehpa olarak işlev görebilir.


 


sehpa, akvaryum


Büyük bir akvaryumu orta sehpa olarak kullanın ve salonunuzda muhteşem bir görüntüye sahip odak noktanız olsun. Akvaryumun içine taşlar, deniz kabukları ve küçük balıklar doldurun, etrafına led şerit aydınlatma takın ve üstüne cam bir masa plağı yerleştirin. Balıkların hava alabilmesi için köşeleri çıkıntılı bir akvaryum seçmeyi de unutmayın.


 


(Görseller: Bestpickr.com, Houzz.com)