LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Boş Odanız İçin Alternatif Kullanım Önerileri

Fazla misafir ağırlamayan biriyseniz boş odayı misafir odası haline getirmenize gerek yok. Bu odayı o kadar farklı şekillerde kullanabilirsiniz ki! İşte bunlara birkaç örnek…


 


Okuma odası


okuma odası


Tam bir kitap kurduysanız oturma odasında size kitaplardan yer kalmamıştır. Bu durumda sadece kitaplara ve okumaya ayıracağınız bir oda fikri de kulağa hoş geliyor, değil mi? İhtiyaçlarınız da oldukça az. Duvardan duvara bir kitaplık, rahat bir tekli koltuk ya da uzanmayı sevenler için bir sedir ve aydınlatma yeter de artar bile!


 


Arınma odası


arınma odası, boş oda


Dilerseniz bu odada meditasyon yapın, dilerseniz gün arasında kısa şekerlemeler. Sadece zihninizi boşaltmak için bir alanınız olabilir ve bu odada huzuru bulabilirsiniz. Beyaz, açık mavi ve açık yeşil tonlarında bu odayı dekore edin ve az eşya bulundurun. Belki sadece bir yatak ya da birkaç minder bile size yeter.


 


Bitki odası


Boş odanız yeterli güneş ışığı alıyorsa ev içinde bir bahçeye sahip olmamanız için hiçbir sebep yok. Dilerseniz burada kendi sebze ve meyvenizi ekip sağlıklı beslenebilir, dilerseniz rengarenk çiçekler ve mis kokulu bitkiler yetiştirebilirsiniz.


 


Spor odası


spor odası, boş oda


Spor yapmamanızın tek sebebi spor salonu üyeliğiyle uğraşmak ya da tanımadığınız insanlarla birlikte terlemek istememenizse çözümü kolay. Kondisyon bisikleti, dambıl seti, yürüyüş bandı ve daha nicesiyle bu odayı doldurun ve sağlıklı yaşama başlamak için bahaneniz kalmasın.


 


Oyun odası


video oyunu odası, boş oda


Bu önerimiz de video oyunlarına tutkuyla bağlı olanlar için. Oyun konsolunuza, büyük ekran televizyon ya da bilgisayarınıza ve sayısını bilmediğiniz kadar oyun DVD’lerine ayırdığınız bir odaya ne dersiniz? Bir de atıştırmalıklar için mini buzdolabı ve yan sehpa olduktan sonra herhalde bir daha dışarıda yüzünüzü gören olmaz.


 


(Görseller: Pinterest.com)