LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
10 Ocak 2018

Boya Badana ile İlgili İlginç Bilgiler

Boya badana, evinizin iç ve dış görünümünü değiştirmenin en kolay ve ekonomik yoludur. Yazımızda derlediğimiz ipuçlarından ilham alarak siz de evinizde mükemmel bir dekoratif boya uygulaması yapabilirsiniz.


Boya Hakkında Merak Edilenler


boya

1. İç ve dış mekan boya badana uygulaması yapmadan önce, rengin küçük alanlarda denenmesi daha doğru olacaktır. Seçtiğiniz rengi küçük bir bölgede uygulayın ve çeşitli aydınlatma koşullarında gözlemleyin.2. Bir evin ortamı ve ışıklandırması boya üzerinde etkilidir. Gölgeli ortamlar renklerin daha koyu görünmesine neden olur. Canlı renkler ise iyi aydınlatılmış alanlarda istenilendan daha parlak görünebilir. En iyi boya uygulaması için ışığın mutlaka göz önünde bulundurulması gereklidir.3. Ön kapının rengi, evin atmosferini tamamen değiştirir. Parlak kaplamalı kapılar daha çarpıcı görünürken, doğal ahşap kaplamalı kapılar daha sıcak ve konforlu bir ambiyans yaratır.4. Düzgün bir şekilde depolandığında bir kutu boya üç yıla kadar bozulmadan kalır.5. Boya, pek çok dekorasyon problemi için hızlı bir çözüm sağlar. Ahşap kaplamaların boyanması da bu çözümlere dahildir.dekoratif boya
6. Boya uygulaması ile ilgili çoğu sorun zayıf yüzey hazırlığından kaynaklanır. Evinizin dış görünümünü daha değerli kılmak için zaman ayırın ve duvarın üzerindeki lekeleri ve yüzey problemlerini temizleyin, zımparalayın ve düzeltin. Yaptığınız boya uygulaması daha uzun ömürlü olacaktır.7. Duvar renkleri ile evinizin karakterini eşleştirirken şu soruların yanıtlarını düşünün: Evinizin hangi duyguları yansıtmasını istiyorsunuz? Evinizde en çok hangi öğeleri seviyorsunuz; mimari özellikler, pencereler, veranda, dekoratif stil, boyut? Bu sorulara verilen cevaplar, vurgulamanız gereken öğelerin farkına varmanızı sağlayacaktır. Boya renginizi buna göre seçebilirsiniz.8. Benzersiz bir renk talebiniz varsa, adresinize en yakın Filli Boya Renxmatik Bayisine giderek yalnızca birkaç dakika içerisinde hayalinizdeki rengin üretimine şahit olabilirsiniz. İstediğiniz özel renk tonunu yanınızda götürün ve Renxmatik Bayisinde istediğiniz renge, istediğiniz ölçülerde sahip olun. Ayrıca Filli Boya Renxmatik Bayilerinde güncel boya fiyatları ve uygulama hizmetleri ile ilgili olarak da en doğru ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.