LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
29 Aralık 2016

BİTKİLERİNİZİ MUTLU EDECEK İPUÇLARI

Mayonez ile bitki bakımı arasında nasıl bir bağ olabilir? Maden suyu çiçeklerinize ne yapar? Evinizdeki türlü eşyaları kullanarak bitki bakımını çok daha pratik ve verimli hale getirebilirsiniz. Filli Boya bitkilerinizin bakımında çok işinize yarayacak şaşırtıcı ipuçlarını sizin için hazırladı!

Bulaşık süngerinden yardım alın

Saksılarınızdaki bitkilerin kurumamaları ve topraklarının uzun süre nemli kalmaları için bulaşık süngerinden yardım alabilirsiniz. Saksılarına toprak doldurmadan önce tabanlarına bulaşık süngeri yerleştirin. Sünger suyu depolar ve bitkiniz ihtiyacı olduğunda suyu kökleri yardımıyla süngerden emer.

Sulamayı buz küpleriyle yapın

Saksınıza buz küpleri yerleştirin. Yavaş eriyen buzlar sayesinde fazla sulamanın önüne geçebilirsiniz. Ayrıca planlı bir şekilde yerleştirdiğiniz buzlardan eriyen su toprağın her yerine eşitçe dağılır. Ancak bitkiye zarar vermemek için buzların gövde bölümüne temas etmemesine özen göstermelisiniz.

Daha parlak yapraklar

Bitkinizin yaprakları solgun ve cansız mı gözüküyor? Eşit miktarda sıcak su ile sütü karıştırarak elde ettiğiniz özel bakım kürünü bir bez parçası yardımıyla yapraklara uygulayın. Gözenekleri kapatmamak için yaprakları tekrar bir bezle temizleyin. Parlayan yapraklar hem sizin hem bitkinizin yüzünü güldürecek. Ancak daha da ilginç bir önerimiz var. Yapraklara az miktarda mayonez sürün ve kâğıt havluyla temizleyin. Tek uygulamada bile bitkileriniz haftalarca hatta aylarca parlaklıklarını koruyacak. Canlı yapraklar ev dekorasyonu yaparken imdadınıza koşacak.

Doğal minerallerle besleyin

Açıp içmeyi unuttuğunuz ya da gazı kaçmış sodaları atmayın. İçerdikleri doğal mineraller bitkilerinizi çok mutlu edebilir. Hatta haftada bir defa çiçeklerinizi sodayla sularsanız daha sağlıklı bitkiler elde edebilirsiniz. Ayrıca yumurta kabuğunda bulunan mineraller bitkinizin daha güçlü bir gövdeye sahip olmasına yardımcı olur. Bitkilerinizin susuzluğunu yumurta haşladığınız suyla giderebilirsiniz. Elbette bu işlemden önce suyun soğumasını beklemelisiniz.

Saksı değişiminde dondurma kaşığı kullanın

Bitkilerin saksı değişimi sırasında kullanacağınız dondurma kaşığı en iyi dostunuz olacak. Dilediğiniz miktarda toprağı küçük porsiyonlar halinde, ortalığı batırmadan saksıdan saksıya kolaylıkla aktarabilirsiniz.

Ev dekorasyonu ve evinizde farklılık yaratmanızı sağlayacak öneriler Filli Boya Evimle Ben bloğunda

Ev dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız mutlaka Evimle Ben bloğumuza göz atmanızı öneririz. Birbirinden yaratıcı öneriler, DIY projelerine yer verdiğimiz içeriklerimizle evinizde yapabileceğiniz yeniliklerle ilgili ilham alabilirsiniz. İster evdeki eşyalarınızı yenileyin, ister duvar renklerini değiştirmek isteyin… Filli Boya zengin renk kataloğu ve ilham veren uygulama örnekleriyle en iyi yardımcınız olacak. Siz evinizde nasıl bir tarz yaratmak istediğinize karar verin. Ardından Evimle Ben bloğumuzda yayınladığımız dekorasyon, mobilya yerleşimi, renklerle ilgili bilgilerden faydalanarak hayalinizdeki mekana kavuşabilirsiniz.

Evimle Ben bloğumuzdan sizin için seçtiklerimiz:

-      KÜÇÜK EVLERDE HAYATI KOLAYLAŞTIRAN ÖNERİLER

-      EVİNİZE IŞILTI KAZANDIRIN

-      EN İLGİNÇ TASARIMLI 10 HALI FİKRİ

Görseller: rd.com, hgtv.com