LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
19 Nisan 2021

Bu Boya Rengi Evinizin Değerini Arttıracak

Evinizi satmaya karar verdiğinizde, evinizin düzgün, düzenli ve güzel görünmesi oldukça önemlidir. Bu görünümü yaratmak için şekillendirici rötuşlara biraz para harcamak gerekebilir. Yapılan küçük değişiklikler evinizin satış fiyatını çarpıcı bir biçimde arttırabileceğinden, maddi olarak bakıldığında uzun vadede bu maliyete değecektir. Bahsi geçen küçük dokunuşların başında da elbette boya badana gelir. Diğer detaylardan önce bir evin alıcısının ilk dikkat ettiği şey evin duvarları veya bu duvarların insanda bıraktığı histir.


Dekoratif Boya ile Ev Değeri İlişkisi


dekoratif boya

Tasarımcılar, evlerimizi satışa hazırlarken en çok odaklanmamız gereken ipuçlarının başında temiz ve bakımlı duvarların geldiğini söylüyor. Profesyonel görüşlere göre evlerin satış fiyatına özellikle değer ekleme özelliği katan bir boya rengi var: Fildişi.


Fildişi rengi boya zamansız ve klasik bir renk olarak karşımıza çıkıyor. Evi ve duvarları temiz gösteren fildişi rengi uzun zamandır pek çok ev sahibi tarafından tercih edilen ve alıcıların da sevdiği bir renk. Ayrıca Fildişi duvar renkleri, evin olduğundan daha pahalı görünmesini sağlayan bir güce sahip. Temiz ve ferah gözüken bir evin içerisinde yaşanıldığını hayal etmek oldukça zevkli ve de karışık bir eve göre çok daha kolay. Çünkü fildişi rengi alıcılar için zevkle döşenecek temiz bir tuval görünümü de sağlıyor.


Fildişi Duvar Renklerifildişi duvar renkleri
Fildişi boya rengi, evlerin satışını hızlandırıyor. Çünkü potansiyel alıcılar, bu renk ile dekore edilmiş evlerin daha bakımlı göründüğünü düşünüyor. Bu renk, evlere nötr bir görünüm sunuyor. Nötr görünüm, evin bir sonraki sahibinin kişisel zevklerini sergileyebileceği alanlara sahip olduğunu düşünmesini sağlıyor. Acil boya badana yapma ihtiyacının olmaması da satış sürecini hızlandıran etkenler arasında. Evi satın alacak kişiler hali hazırda oturabilecekleri bir eve taşınmayı öncelikli olarak tercih ediyorlar.

Fildişi duvar renkleri; mobilya, duvar tablosu ve aksesuarlar için boş bir kanvas niteliğindedir ve otomatik olarak daha geniş bir alan hissi verir. Bu durum evlerin ilk izlenimlerinin iyi olmasını ve bu sayede ev değerlerinin yüksek tutulmasını sağlar.

Bu renk kendi halindeyken de temiz ve basit bir görünüme sahip olsa da, karakteristik ve sofistike bir tasarım için mobilya ve aksesuarlarda farklı birkaç rengin kullanılması, uzmanlar tarafından önerilmektedir.


Neden Fildişi Rengini Kullanmalısınız?


Fildişi renginin temiz ve ferah bir görünüm verdiğinden ve bunun her ev için artı bir değer olduğundan bahsetmiştik. Fildişi rengi iç cephede yani evin iç duvarlarında oldukça canlı durduğu gibi aynı zamanda dış cephede de tercih edilebilir.

İç cephede kullanacağınız açık fildişi rengi iç mekanı istediğiniz gibi yönetmenize olanak tanır. Yani duvar rengine uygun mobilya seçmek konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Her renk ile uyumludur.
Fildişi Rengi Nasıl Elde Edilir?


Kullanımı oldukça kolay ve kullanışlı olan fildişi rengi, sarı ve yeşilin çok açık bir tonudur. RGB renk modellemesinde %100 kırmızı, %100 yeşil ve %94.12 maviden oluşur. HSL renk modellemesinde ise; 60° (derece) tonu, %100 doygunluk ve %97 açıklık içerir. Eğer manuel olarak bu rengi elde etmek isterseniz de kum sarısını az beyazı çok olacak şekilde sarı ve beyaz renklerini karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Fildişi aynı zamanda son derecede uyumlu bir renktir. Diğer canlı renklerle veya pastel tonlarla hiç sorunsuz uyum sağlayabilen fildişi rengi aynı zamanda bu yılın rengi seçilen hasır ile de oldukça uyumludur. Yılın rengi olan Hasır 295 rengini inceleyebilirsiniz.