LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
10 Ocak 2018

Bu Sonbaharda Küçük Şeylerden Mutlu Olmayı Deneyin

Belki yeni bir makyaj malzemesi, belki ön kapıdan içeri girdiğinizde üstünüze atlayan köpeğiniz, belki de ağaçların sararan yaprakları... Bu küçük şeyler size büyük mutluluklar yaşatabilir.


Alarmı Ertelemek


alarmı ertelemek

Uzmanlar alarm ertelemenin pek de iyi bir şey olmadığı konusunda hemfikir. Ancak bazen beş dakika daha uyumanın ne kadar kıymetli olduğunu biliyoruz. Bazı günler alarmınızın erteleme tuşuna basın ve birkaç dakika daha yatağınızda kıvrılmanın keyfini çıkarın.


Sabah Kahvenizin İlk Yudumu


sabah kahvesi

Bazı günler kendimizde sabahları yataktan kalkacak enerjiyi bile bulamayız. Ancak böyle günlerde kahvenizden ilk yudumu almak bile tüm ruh halinizi değiştirir. Sabah kahvenizin ve hemen ardından gelen enerjinin tadını çıkarın, kendinizi dünyayı fethedebilecek gibi hissedeceksiniz.


Sonbahar Yaprakları


sonbahar yaprakları

Yazın bitişi sizi biraz üzmüş olabilir ama sonbaharın renk renk yaprakları ortaya çıktığında kendinizi çok mutlu ve huzurlu hissedeceğinizden emin olabilirsiniz. Botlarınızı ve kazağınızı giyin, kırmızı ve sarı yaprakların görkemli manzarasının altında harika bir orman yürüyüşü yapın.


İki Çocuğunuzun Aynı Anda Uykuya Dalması


çocukların uyku düzeni

Eğer küçük çocuklarınız varsa, uyku düzeniniz epey şaşmış olabilir. Birden fazla küçük çocuk, onların uyku zamanlarınızı sürekli takip etmenizi gerektirir. Çocuklarınızın aynı anda uykuya dalması ise yalnız kalmanız için muhteşem bir fırsattır. Şimdi uzun zamandır okumak istediğiniz o kitabı yeniden elinize almanızın tam zamanı!


Sessiz Bir Ev


sessiz bir ev

Çocuklar ve evcil hayvanların pek sessiz canlılar olduğu söylenemez. Gece olup çocuklarınız uykuya daldığında ve köpeğiniz de halıya uzandığında nihayet sessiz bir evin tadını çıkarabilir, şahane bir film keyfi yapabilirsiniz.


Bitter Çikolatanın Sağlıklı Bir Besin Olması


bitter çikolata

Tatlı krizine son! Bitter çikolatanın sağlıklı bir atıştırmalık olduğu uzmanlar tarafından defalarca söylendi. Tabii sağlıklı bir çikolatadan bahsetmek için kakao oranının %70’den fazla olması gerekiyor. Bugün siz de kendinizi şımartın ve kahvenizin yanına biraz bitter çikolata alın.


Serin Bir Sabah Yürüyüşü


sabah yürüyüşü

Havanın ideal sıcaklıkta olduğu sonbahar sabahlarında yürüyüş yapmak diğer mevsimlerden çok daha keyiflidir. Sabah yürüyüşü yapmak, güne egzersizle başlamanın harika bir yolu!


Kahvaltıda Kaçamak Yapmak


kahvaltı

Doğru, kahvaltı günün en önemli öğünü ve bu öğünde mutlaka sağlıklı gıdalar yemeliyiz. Bununla birlikte kahvaltı aynı zamanda metabolizmamızın en hızlı çalıştığı öğün. Sağlıklı gıdaların yanında sevdiğiniz bir tatlı ya da hamur işi ile kaçamak yaparak kendinizi mutlu edebilirsiniz.


Görseller: housebeautiful.com