LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
21 Eylül 2016

BU YATAK ODALARINDA DOLAP YOK, YER ÇOK!

Geleneksel kocaman gömme dolaplara gittikçe küçülen evlerde maalesef artık yer yok. Yeni yaşantımızda küçük alanlarda yeterli saklama yeri oluşturmak konusunda zorluk çekebiliyoruz. Eğer sizin de yatak odanızda bir dolaba yer yoksa, yalnız değilsiniz. Gelin başkaları bu soruna nasıl çözümler üretmiş birlikte bakalım.Açık askılıklar
Açık askılıklar minimalist evlerin simgesi haline gelmiş durumda. Yatak odalarında hem kullanışlı hem de estetik bir çözüm arayanlar rahatlıkla açık askılıkları tercih edebilir. Her renk ve çeşidini oldukça uygun fiyatlara bulabileceğiniz bu askılıklarla kıyafetleriniz sürekli gözünüzün önünde olacak.

Açık ve ayaklı askılıklara bir alternatif olarak kıyafetlerinizi asmak için tavandan sarkıtacağınız bir demiri de kullanabilirsiniz. Ayakları olmayan bu tasarım sayesinde alt kısımda kalan boşluğu başka eşyalarınızı saklamak için değerlendirebilirsiniz.

Dekorasyonda rustik etkileri seviyorsanız bir ağaç dalıyla kendi askılığınızı kendiniz yapabilirsiniz. Ağaç dalını duvara ya da tavana sabitlemek için örgü bir ip ya da halat kullanarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.

Eğer açık askılık fikri aklınıza yatıyor ama kıyafetlerinizin bu kadar da göz önünde durmasını istemiyorsanız, açık askılığın önüne bir perde çekebilirsiniz. Bu örnekten görebileceğiniz gibi, bir parça kumaşla odanızı salaşlıktan kurtarabilirsiniz.RaflarRaflar, pek çok başka yazımıza da konu oldu. Gerçekten de raflarla yapabileceklerinizin sınırı yok. Hem uygun fiyatlı hem de uygulanması gayet kolay olan rafları, alanın kısıtlı olduğu odalarda kıyafetlerinizi kaldırmak için kullanabilirsiniz. Raflar, açık askılık kullanılan yatak odalarındaki saklama alanlarını artırır.

Raf ve açık askılık birleşimine bir örnek daha. Görebileceğiniz gibi, hangisinin üstte hangisinin altta olacağı tamamen size kalmış. Odanızın sağladığı imkana göre kendiniz için en iyi çözümü bulacağınızdan eminiz.Dosya dolabıİşte, en sevdiğimiz fikirlerden bir diğeri… Açık askılıkların yetmediği durumlarda kıyafetlerinizi kaldırmak için eski bir dosya dolabını kullanabilirsiniz. Buradaki mavi dolap, odanın geri kalan zarafetine retro bir katkı sağlamış.

Hepsini birlikte kullanınGördüğünüz gibi biraz yaratıcılıkla en küçük alanlarda bile yeterli depolama alanı oluşturmanız mümkün. Şimdiye kadarki örnekler sizi ikna etmeye yetmediyse, son olarak bir de buradaki fikirlerin karışımı bir uygulamayı gösterelim. Uzunca bir raf, açık askılık ve basit bir şifonyerle oluşturulmuş bu örnek oldukça yeterli bir saklama imkanı sunuyor.Yatak odanızda yer kaplayan koca gardırobunuzdan vazgeçmenin zamanı geldi. Anneannelerimizden kalma yüklüklere artık ihtiyacımız yok. Zaten evlerimiz de artık eskisi gibi at koşturulacak büyüklükte değil. Eğer siz de yatak odanızda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, ya da yeterince alanınız olmadığını düşündüğünüz bir oda için alternatif saklama çözümleri arıyorsanız sizin için bir araya getirdiğimiz bu fikirlerden ilham alabilirsiniz.(Görseller: Homedecoranddesign.com, freshome.com)