LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
11 Ocak 2018

Bu Yöntemlerle Kokulu Mumlarınızın Ömrünü Uzatın

kokulu mum kullanımı

Kara dumanın izleri, mantar şeklinde bir fitil ve lekeli bir kavanoz... Bunlar size de tanıdık geldi mi? Kokulu mumları çok seviyorsanız, mumlarınızı nasıl daha uzun süre kullanabileceğinizi bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.


Mumlarınızı İlk Kullanımda İki Saat Boyunca Yakın


Mumunuzu ilk defa yaktığınızda, birkaç saat boyunca yandığından emin olun. Bu şekilde mumunuzun üst tabakası tamamen erir ve bir sonraki yakmada mumunuzda daha fazla verim alırsınız.


Mumunuzu Soğuk Bir Alana Koymayın


kokulu mum dekorasyon

Mumlarınızdan daha uzun süre boyunca faydalanmanızın bir diğer yolu da onları sıcak alanlarda muhafaza etmenizdir. Soğuk yerlerde mumunuz sıcak kalmak için çok fazla çaba harcar ve bu durum onun kısa sürede tükenmesine neden olur.


Fitili Budayın


Fitili budamak, mumunuzu uzun süre boyunca kullanmanız için çok önemlidir. Fitil ne kadar uzun olursa, mumunuz o kadar çabuk yanar. Fitili budamak ise siyah duman oluşmasını ve camın aşırı ısınmasını önler. Mumunuzu kullandığınız süre boyunca fitilin birkaç milimetreden daha uzun olmadığından emin olun. Yeni mumlardaki fitil uzunluğunu göz önünde bulundurabilirsiniz.


Her Yakma Sonrasında Fitilin Merkezde Olduğundan Emin Olun


dekoratif kokulu mumlar

Her yakma sonrasında fitilin tam merkezde olduğundan emin olun. Bu durum fitilin camı karartmasının önüne geçer.


Kullanmadığınız Zamanlarda Kapağını Kapatın


Mumunuzu yakmadığınız zamanlarda kavanozun kapağını kapalı tutun. Böylelikle mumun üzerine toz tabakası çökmesini engellemiş olursunuz. Çökmüş olan tozdan kurtulmak için nemli bir pamuklu bez kullanabilirsiniz.


Camı Temizleyin


Mum uzun süre yandıktan sonra camınızda siyah lekeler olduysa ıslak bir pamuklu bez kullanarak camı hafifçe ovun. Mumunuzu yeniden aydınlatmadan önce camın tamamen kuruduğundan emin olun.


Görseller: housebeautiful.com