LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

BÜTÇENİZİ SARSMADAN EV YENİLEMENİN YOLLARI

Kabul edelim ki hepimizin bütçe konusunda bazı sıkıntıları var. Evimizi yenilerken de bütçemizi göz önünde bulundurmamız şart.

Bu yüzden size bütçenizi fazla sarsmadan evinizi nasıl yenileyebileceğiniz hakkında birkaç öneri sunuyoruz. Keyifli okumalar!

 

Yenileyeceğiniz bölgeyi belirleyin

 

butce_1

 

Bütün bir odada değişiklik yapmak yerine birkaç aksesuarı değiştirerek de evinizi yenileyebilirsiniz. Bunun için ikinci el eşya satan mağazalardan ya da ev dekorasyon ürünleri satan mağazaların kampanya imkanlarından yararlanabilirsiniz. Unutmayın ki ihtiyacınız olmayan bir şey satın almanız evinize kalabalıktan başka bir şey kazandırmayacaktır.

 

Kullanılmış eşyaları yeniden kullanın

 

butce_2

 

İkinci el eşya satan mağazalardan alacağınız aksesuarlar evinize vintage bir atmosfer kazandıracağından stilinizi de olumlu yönde etkileyecektir. Modern dekorasyonunuzla vintage öğeleri birleştirin ve ortaya harika sonuçlar çıkarın!

 

Kendin yap ürünlerle zenginleştirin

 

butce_3

 

Aksesuarlara çok fazla para harcamak yerine elinizdeki eşyaları değiştirip, dönüştürüp tamamen farklı bir alanda kullanabileceğiniz aksesuarlar elde edebilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak bu yöntemle elinizdeki saati boyayabilir, eski vazonuza giysi örebilir, duvarınıza değişik bir pano yapabilirsiniz.

 

Rengini değiştirin

 

butce_4

 

Bir evde yenileme yapmanın en iyi yolu duvarların rengini değiştirmekten geçer. Boyacıya para vermeden kendiniz de evinizi boyayabilirsiniz. Yılın trend renkleriyle evinizi renklendirebilir, Filli Boya Coloration Renk Eğilimleri serisinden evinize en yakışacak renkleri seçebilirsiniz.

 

Azla yetinin

 

butce_5

 

Evinizde yenileme yapmayı düşünüyorsanız kalabalıktan ve karmaşadan kurtulun. Sadeliğin her zaman daha güzel görüneceğini aklınızda tutun. Fazla eşyaları odanızdan çıkarabilir ve mobilyalarınızın yerleşimini değiştirebilirsiniz.

 

İşi aydınlatmaya bırakın

 

butce_6

 

Güzel bir aydınlatma evinizin en çok dikkat çeken aksesuarı olacaktır. Stilinizi anlatma işini bu yüzden aydınlatmanıza bırakın. Kendin yap projeleriyle kendi aydınlatmanızı yapabilir ya da yeni ve şık bir aydınlatma satın alabilirsiniz. Evinizin havasının bir anda değiştiğini göreceksiniz.

 

 

Görseller: www.decoist.com