LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ÇAĞA AYAK UYDURMA ZAMANI

Teknolojinin hızı baş döndürüyor. Telefonumuzu, diz üstü bilgisayarımızı her yıl yeni teknolojilere sahip olanlarıyla değiştirir olduk. İlerleyen teknoloji, aynı zamanda yeni bir yaşam tarzı demek. Peki, evlerinizi bu yeni yaşam tarzına nasıl uydurabilirsiniz? Simgesel bir “21. yüzyıl evi”nde bulunması gerekenler neler? İşte birkaç örnek! 

Teknolojik dekorasyon 01
Fütüristik saatlerSürekli yanımızda taşıdığımız telefonlar yüzünden kol saatlerinin modası geçmek üzere. Fakat bu akıllı cihazların, yataklarımızın başucundaki alarmları da zorunlu emekliliğe ayırmaya zorlayacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Son teknolojiye sahip alarmlı saatler, telefonların standart alarm özelliğinden fazlasını sunuyor. Klasik bir “beş dakika daha” butonunun yerine bazı yeni saatler size, beyninizi kullanmaya teşvik eden sorular soruyor. Doğru cevabı vermediğiniz sürece susmadıkları için mecburen uyanmak zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca bu saatlerin fütüristik görünüşleri de yatak odanızda bir bilim-kurgu filmi atmosferi yaratabilir. 

Teknolojik dekorasyon 02
Elektronik ışık panelleriArtık klasik gece lambaları ve abajurlara mahkûm değilsiniz. Farklı boylardaki elektronik ışık panelleri, bulunduğu ortamı siz ne kadar ve ne renkte istiyorsanız o şekilde aydınlatıyor. Bu işlem içinse tek dokunuşunuz yetiyor. Ayrıca bu panelleri sadece gece lambası olarak değil, oda dekorasyonunuzu tamamlayacak bir ışık çözümü olarak da kullanabilirsiniz.Teknolojik dekorasyon 03LCD göstergeli açma kapama düğmeleriElektronik marketlerde yeni yeni görmeye başladığımız LCD göstergeli açma-kapama düğmeleri de, bir evi bir sonraki çağa uyumlu hale getirirken ihtiyaç duyacağınız aksesuarlardan biri. Neon ışıklarıyla, karanlıkta bile kolayca görülebilen bu düğmeler, klasik düğmelere göre oldukça şık duruyor. Teknolojik dekorasyon 04Çift amaçlı küvetBuraya kadar bahsettiklerimiz, şu sıralarda piyasada bulabileceğiniz ürünlerdi. Fakat çok kısa bir süre içinde evlerimiz çok daha fazla teknolojik aksesuar veya ürünü ağırlayacak. Örneğin hem duş kabini hem de küvet olabilen lale görünümlü bu teknolojik ürün, banyolarımıza fonksiyonellik ve konfor getireceğe benziyor. Böylesi bir çözüm banyodaki alanı daha verimli kullanabilmenizi sağlayabilir.Evdeki her şeyi “akıllı” olanlarıyla değiştirmek istemeyebilirsiniz. Fakat bu, yeni teknolojilerin sağladığı konforu görmezden gelmek anlamına da gelmemeli, değil mi?