LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Pratik
03 Ocak 2019

Çalışma masanızın düzenli olması için 5 önemli nokta

Modern çağın bir getirisi olarak artık günün çok önemli bir bölümünü ofislerde ya da evimizdeki çalışma odamızda geçiriyoruz. Dolayısıyla da gün içinde en çok kullandığımız eşyaların başında çalışma masası geliyor. Gün boyunca bazen saatlerce hiç kalkmadan oturduğumuz ve işimizi yaparken bizlere rahat bir alan sağlayan bu masaları daha da kullanışlı hale getirecek çalışma masası dekorasyonu fikirlerini sizler için araştırdık:


Kablo düzenleme aparatı kullanınOfis dekorasyon stiliniz ne olursa olsun masanıza mutlaka eklemeniz gereken şeylerden biri kesinlikle kablo düzenleyicilerdir. Bilgisayarın şarj kablosu, telefonun ve tabletin şarj kablosu ve çeşitli usb kabloları derken çalışma masanızda oluşacak dağınıklığı ancak bu düzenleyicilerden edinerek giderebilirsiniz.Bir anımsatma panosu edinin
Çalışma odalarında kullandığımız çalışma masalarını en iyi tamamlayan dekorasyon önerisi elbette masanın yaslandığı duvarda bir anımsatma panosu kullanmaktır. Bu panoları sıradan mantar panolardan seçmek yerine modern ev dekorasyonu trendlerine uygun metal olanlardan seçebilirsiniz.

Masanızı iki kat halinde planlayınDaha ferah ve düzenli bir çalışma ortamı hayal ediyorsanız masanıza kat çıkın! Evet aynı asma katı oluşturan bir alan tasarlamak için birkaç kitap ile elde edeceğiniz yükseltilere uzunca bir raf yerleştirerek çalışma masanızı daha geniş ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.


Keson ve masa üstü çekmecelerden yararlanınÇalışma masanızda çok fazla dikkat dağıtan ve alan kaplayan obje olması, çalışma motivasyonunuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Bu yüzden de çalışma masanızın üzerinde tutabileceğiniz masa üstü çekmeceler ve yine masanızın altına / yanına yerleştirebileceğiniz keson tipi dolaplar bu dağınıklığı bir çırpıda toparlayacaktır.


Masanızda kullanışlı bir kalemlik seti bulundurun
Çalışma masanızın üzerinde dekoratif; modern ofisler ve modern evler için tasarlanmış kalemlik setleri kullanın. Bu tip küçük depolama ünitelerinin içine hem kalemlerinizi, hem de usb bellek, bozuk para ya da ataç gibi gün içinde elinizin altında olmasını isteyeceğiniz ufak tefek eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz.