LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

CAMLARINIZI TEMİZLEMENİN PRATİK YOLU

Camlarınız evinizin dış dünyaya açılan gözleridir. Bu yüzden onlara iyi bakmanız ve kirlendiğinde temizlemeniz gerekir.

Cam temizlemek aslında kolay bir iş değil. Size vereceğimiz birkaç temizlik önerisiyle camlarınızı en pratik şekilde temizleyebilirsiniz.

 

Bulutlu ve ılık bir gün seçin

Camlarınızı temizlemek için bulutlu bir gün seçmeniz içeriden ve dışarıdan tüm tozu ve kiri daha rahat görmenize yardımcı olacaktır. Eğer camlarınızı yıkayarak temizliyorsanız bu hava kalıntı bırakmadan hemen kurumasını da sağlayacaktır.

 

camtemizleme_2

 

Camları nasıl temizlemeli?

En üstten başlayıp aşağıya doğru temizleyin. Böylece alt kısımların siz oralara gelmeden önce su ve temizlik maddesi yardımıyla tozdan kurtulduğunu görebilirsiniz.

Cam silmek için kullanılan temizlik maddeleri

Camlarınızı temizlemek için kimyasal temizlik ürünleri kullanmak istemiyorsanız, iki yemek kaşığı sirkeyi bir litre suya ekleyerek camlarınızın tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Bu karışımı evinizin diğer birçok yerini temizlerken de kullanabilirsiniz. Sirke yerine limon suyunu da tercih edebilirsiniz.

İmkânınız varsa saf pamukla temizlemeniz en iyi sonucu verecektir. Pamukla sildiğiniz camlarınızı eski bir giysi parçasıyla parlatmanız yeterli olacaktır.

 

camtemizleme_3

 

Güvenliğinize dikkat edin

Camlarınızı temizlemek için sık sık merdivenlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden merdiveninizin güvenli olduğundan emin olmalısınız. Güvenemiyorsanız temizlik sırasında bir arkadaşınızdan yanınızda durması için yardım isteyebilirsiniz.

 

 

Görseller: www.decoist.com