LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
15 Eylül 2016

ÇATI KATI NASIL YAŞAM ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR?

Evinizin yaşam alanına kazandırmak istediğiniz bir çatı katı var ve siz çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler arıyorsanız O zaman doğru yerdesiniz. Tavsiyelerimizle kendinize modern, sıcak ve keyifli bir çatı katı yaratabilirsiniz.Öncelikle çatı katını ne olarak kullanacağınıza karar vermeniz iyi bir başlangıç olur. Genç odası mı, yetişkinler için bir yatak odası mı, bir kütüphane ya da ofis mi? Belki de tüm ailenin kullanabileceği ortak bir alan daha iyi olur.

İşe çatı katındaki dağınıklığı toplamak ve yeni eşyalara yer açmak için çok raflı yüksek bir raf ünitesi kurarak başlayabilirsiniz. Eşyalarınızı hasır ya da karton kutulara doldurarak saklamak iyi bir çözümdür.Çatı katı için büyük bir yatak yerine ihtiyaç duyduğunuzda kanepe de olabilen bir çekyat kullanabilirsiniz. Böylece duruma göre şekillenen bir alan yaratmış olursunuz. Ancak çekyatınızın konforlu ve şık olmasının yanı sıra kolay monte edilen bir tasarım olması yerinde olur. Böylece çatı katına taşımakta ve kurmakta zorluk çekmezsiniz.Çekyatınızı yatak olarak kullanacağınız zamanlar için çatı katında nevresim takımıyla birlikte pike ya da yorgan bulundurabilirsiniz. Böylece ihtiyaç ânında hazırlıklı olursunuz.Çatı katında hareketinizi kısıtlayan değil kolaylaştıran eşyalar kullanmak doğru bir tercihtir. Bunun için küçük sehpalar ve hafif mobilyalar kullanabilirsiniz. Hasır sepetlerde yedek havlular ya da ihtiyaç duyacağınız giysiler saklayabilirsiniz.Çatı katında pencereleriniz varsa, bu pencereler gündüz çok ışık alır. Bu ışık rahatsız edici olabilir. Dekorasyonunuza uygun perdelerle bu sorunu çözebilirsiniz.Mimar Benim uygulamasını kullanarak çatı katı için renk seçimi yapabilirsiniz

Filli Boya sunduğu ev dekorasyon uygulaması Mimar Benim ile dekorasyonda boya seçimi, renk uyumu ve renklendirmek istediğiniz mekânda renk seçeneklerini uygulayarak görmeniz için son teknoloji fonksiyonlarıyla işinizi kolaylaştırıyor. Çatı katı dekorasyonu yapmadan önce çatı katını hangi amaçla kullanacağınıza karar verip telefonunuza Mimar Benim uygulamasını indirerek seçtiğiniz renkleri uygulama üzerinde deneyerek görebilir seçiminizi buna göre yapabilirsiniz. Çatı katınızı ister bir salon gibi isterseniz yatak odası gibi dekore etmek isteyin… Mimar Benim uygulamasını kullanarak farklı renk ve dekorasyon seçeneklerini çatı katınız için uygulayarak değerlendirin.

Mimar Benim uygulamasını ücretsiz olarak aşağıdaki adreslerden indirebilirsiniz:

IOS için AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/mimar-benim/id522765978?mt=8

Android için GooglePlay:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bos4apps.mimarbenim

Görseller: housetohome.co.uk, housebeautiful.com