LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
26 Şubat 2016

Çocuğunuzu Dekorasyon Sürecine Dâhil Edin

Çocuğunuzun gelişimi için evde bir şeylere dâhil olması önemli. Dekorasyona katkı sağlaması için çocuğunuzun da fikrini alırsanız onun kendi zevkini oluşturmasına, estetik üzerine düşünmesine ve değer gördüğünü bilmesine yardım edersiniz.


 


çocuk ve dekorasyon


Renk


Birlikte renk seçmekle işe başlayın. Çocuğunuz renk tonlarının farkı hakkında henüz bilgi sahibi olmayabilir. Bu durumda renk konusunda fikrini sorun ve tonunu siz seçin. Onun beğendiği renk içinize sinmiyorsa ana rengi kendiniz belirleyin ve çocuğunuzun sevdiği rengi detaylarda kullanmaya çalışın.


 


Büyük ihtimalle çocuğunuz renk kombinasyonu konusunda sıkıntı çekecektir. İstediği renklerin birbirine uyumsuz olduğunu düşünüyorsanız bir katalog kullanarak çocuğunuzun bunu görmesini sağlayın.


 


Bu yöntem işe yaramazsa orta yolu bulmak için biraz daha çaba gösterin. Örneğin çocuğunuz bir alanda ille de maviyle sarıyı birlikte kullanmak istiyorsa bu renklerin pastel tonlarını seçerek uyumsuz görünmelerini engelleyebilirsiniz ya da ana renk olarak maviyi seçip detaylarda başka renklerle birlikte sarıyı da kullanabilirsiniz. Çocuğunuz için en uygun duvar renklerini Filli Boya iç cephe kartelasından seçebilirsiniz.


 


Aksesuar


Çocuğunuzun yaptığı resimleri sadece buzdolabının kapağına asmakla yetinmeyin. Çocuğunuzun yeteneği olmasa bile emek verdiği işin takdir edildiğini bilmesi gerek.


 


Onu çeşitli malzemelerle resim yapmaya yönlendirebilirsiniz. Belki sulu boya, belki yağlı boya, belki de kara kalem çocuğunuzun kendisini göstermesini sağlayabilir. Yaptığı resimleri çerçeveleyip duvara asarak ona dâhil olduğunu hissettirebilirsiniz.


 


Bunu sadece resimlerde değil, el becerisi gerektiren her şeyde yapmaya çalışın. Çocuğunuzdan, evin bir yerinde sergilemek için bir şey yapmasını isteyin. Bu, aynı zamanda onun sorumluluk duygusunu da artıracaktır.


 


çocuk ve dekorasyon


Kendi alanı


Çocuğunuzun odası dışındaki başka yerlerde de kendini ifade edeceği, kendine ait şeyleri koyabileceği bir alanı olsun. Mutfağa onun ödev notlarını koyacağınız bir mantar pano asabilir, ilginç bulduğu bir alıntıyı yazarak paylaşmasını isteyeceğiniz bir yazı tahtası yerleştirebilirsiniz. Kitaplığın bir köşesini onun kitaplarına ayırabilir, koltuğunuzun üzerine onun çok sevdiği ya da seçeceği bir yastığı koyabilirsiniz.


 


 


(Görseller: Pinterest.com)