LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
06 Ağustos 2013

ÇOCUKLARLA YAZ AKTİVİTESİ

Çocukların da açık alanların tadını doyasıya çıkarma zamanı geldi. Çocuğunuzla güzel vakit geçirirken tatilinizi de keyifli hale getirecek eğlenceli önerilerimizi değerlendirmeye ne dersiniz?



 



yazaktivitesi_1



 



Boyamayla başlayalım… Her çocuk boyama yapmayı, eline kalem alıp gizlice duvarları karalamayı sever. Çocuğunuzun resim yeteneğini geliştirmesi için tuvale ya da yağlı bir kâğıt üzerine farklı desenler çizerek istediği renklere boyaması için özgür bırakın.



 



yazaktivitesi_2



 



Bahçe işleriyle ve toprakla uğraşmak çocuğunuza pozitif enerji vereceği için bahçede doyasıya oynamasına izin verin. Bahçenizde alüminyum folyodan bir nehir yapmaya ne dersiniz?



 



yazaktivitesi_3



 



Halının üzerine renkli şeritlerden yollar yaparak çocuğunuza evin içinde arabalarıyla oynayacağı bir oyun alanı yaratın.



 



yazaktivitesi_4



 



Tebeşirle yere şekiller çizerek çocuğunuza yeni oyunlar öğretin. Seksek ve bebek giydirme oyunu çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesi için harika bir yol olabilir.



 



yazaktivitesi_5



 



Patlayan su torbaları ve patlayan boyalarla oynamak da yazın en keyifli aktivitelerinden.



 



yazaktivitesi_6



 



Evdeki malzemelerle yapabileceğiniz bir diğer oyun da jenga. Süngerleri aynı boyda küçük parçalar halinde keserek çocuğunuza güvenli bir aktivite seçeneği sunabilirsiniz.



 



yazaktivitesi_7



 



Filmlerdeki lazer tarama sahnesini iplerle koridorunuzda canlandırmaya ne dersiniz? Dokunmanın yasak olduğu iplerin arasından geçmeye çalışırken çok eğleneceksiniz.



 



Görseller: https://news.distractify.com/



https://humbleseed.com/



 



  Renk Etkisi