LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Aile
17 Ekim 2017

Daha Dengeli Bir Yaşam İçin 9 Basit Yöntem

Birçoğumuz günlük hayatın stresine kapılırız. Geç saatlere kadar çalışmak, aile yükümlülükleri ve uzun bir yapılacaklar listesi; kendimize vakit ayırmamızı unutmamıza neden olur. Büyük ve radikal değişiklikler uzun vadede unutulmaya mahkumdur. Biz de bu yüzden daha dengeli bir yaşantıya kavuşmak için her gün uygulanabilecek kolay püf noktalarını bir araya getirdik. Keyifli okumalar!


Her Gün Bağlantıyı Kesin


bağlantıyı kesmek

Ya bir saat daha az televizyon izleyin ya da akşam saatlerinde e-postalarınızı ve cep telefonu mesajlarınızı kontrol etmeyi bırakın. Elektronik aletlerden bir saat bile uzak durmak daha kaliteli bir yaşamın kapılarını aralar.


Dengeli Beslenin


dengeli beslenme

Size kendinizi iyi hissettiren besinleri tespit edin. Neyi, ne için tükettiğinizin farkında olun. Aç olduğunuz için mi, yoksa sadece sıkıldığınız için mi yiyorsunuz?


Dağınıklıktan Kurtulun


düzenli bir ev

Fiziksel dağınıklıktan kurtulmak, manevi olarak da kendinizi daha huzurlu hissetmenizi sağlar. Eviniz bir savaş alanı gibi görünüyorsa, bu durum hayatınızda bir şeylerin yolunda gitmediğini gösteriyor olabilir.


Değerli İlişkilerinizi Sürdürün


değerli insan ilişkileri

Size pozitif duygular hissettiren insanlarla vakit geçirin. Size sahip olduğunuz imkanlar için yaklaşan insanlardan ve negatif kişilerden uzak durun.


Prensiplerinizden Vazgeçmeyin


kesintisiz gece uykusu

Her gün mutlaka bir saat spor yapmak, öğle yemeğinde sağlıklı bir öğün tercih etmek ya da 9 saat kesintisiz gece uykusu çekmek… Bunlardan size uygun olanı seçin ve istisnai durumlar dışında bu prensibinizden vazgeçmeyin.


Kendinizle Uyum İçinde Olun


kitap okumak

Her gün kendiniz için 3 hedef belirleyin. Eğer kendinize 5 saatlik bir yapılacaklar listesi hazırlarsanız, bu durum kısa süre içinde bunaltıcı olabilir. 10 dakika meditasyon yapmak ya da 15 dakika kitap okumak iyi bir başlangıç adımı olabilir.


Günlük Yazın


günlük yazmak

Günlük yazmak, kendinize karşı her zaman dürüst olmanızı sağlar. Her birimizin dışarı atmamız gereken negatif hislerimiz vardır. Bunları günlüğümüze yazmak, günün karmaşasından arınmamızı sağlar.


Finansal Durumunuzu Kontrol Altında Tutun


finansal durum

Para ile ilgili korkularınızın üstesinden gelin. Bu, her ay kredi kartı borcunuzun tamamını ödemek ya da para biriktirmek için bütçe belirmek şeklinde yapılabilir. Önemli olan, mali olarak hangi konumda olduğunuzu bilmektir.


Hayır Demeyi Öğrenin


hayır demeyi öğrenmek

Sadece gerçekten istediğiniz şeylere evet deyin. Eğer size sunulan her şeye evet derseniz, bir süre sonra kendinizi istemediğiniz durumlarda bulabilir, kızgınlık ve hayal kırıklığı hislerinin pençesine düşebilirsiniz.