LÜTFEN ARAMA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ KATEGORİLERİ SEÇİNİZ

Dekorasyon
04 Eylül 2015

DAHA MUTLU BİR HAFTA SONU İÇİN İPUÇLARI

Haftanın yorgunluğunu üzerinizden atmak için iki günün yeterli olmadığını biliyoruz. Biriken ev işlerini ve ertelenen sosyal hayatı bu kısacık zaman dilimi içine sıkıştırırken kendimizi ihmal ediyoruz. Bu kıymetli süreyi iyi değerlendirip yeni haftaya hazırlanmak için size sunacağımız ufak ama etkili teknikleri kullanarak kendinizi şımartabilirsiniz.

 

hafta sonu ipuçları 2

İş günlerinde hafta sonu için kendinize ödüller biriktirebilirsiniz. Gün sonunda eve giderken bir paket çikolata, sevdiğiniz derginin son sayısı ve buna benzer şeyler alıp hafta sonu tadını çıkarmak için saklamanız hafta boyunca motivasyonunuzu yükseltir.

 

Çalıştığınız günlerde kendinize evde ya da dışarıda bir hedef koyabilirsiniz. Bu, eğlenceli bir ev projesi ya da katılmak istediğiniz bir parti olabilir. Hafta sonu nihayet geldiğinde planınızı gerçekleştirmekten keyif alacaksınız çünkü bunun için bütün hafta beklediniz.

 

Hafta sonuna muhteşem bir başlangıç yapmanın yolu, cuma akşamı iş hayatınızı tamamen geride bırakmaktan geçer. Eve girdiğinizde ilk yapmanız gereken şey işe dair her belgeyi ortadan kaldırmak. Bitmemiş bir göreviniz, son kez okumanız gereken bir dosya, her şey bekleyebilir. Cumartesi uyandığınızda işlerinizi hatırlamanız hafta sonunun tadını kaçırır.

 

Eğer yapılacaklar listeniz varsa en sıkıcı işlerden bazılarını cuma akşamı aradan çıkarmanızda fayda var. Böylece sonraki iki günü zorunluluklarınıza değil isteklerinize ayırabilirsiniz.

 

hafta sonu ipuçları 1

Cumartesi sabahı kahvaltısı çok önemlidir. Hafta sonu yapmayı hayal ettiğiniz her şey için bol enerjiye ihtiyacınız var. Sakince keyfini çıkaracağınız kahvaltınızda protein ağırlıklı besinlere yer vermenizi öneririz.

 

Hafta sonu en az 10 dakikalık bir süreyi yalnız kalmaya ayırmanız önemli. Meditasyon tercih etmiyorsanız sadece uzanarak tembellik yapmanız ve kafanızı boşaltmanız, bütün hafta biriken yorgunluktan kurtulmanızı sağlar.

 

hafta sonu ipuçları 3

Haftanın iş yükünden arınmak için bir ritüelinizin olması iyi olur. Köpüklü banyo veya serin bir havuz ile suyun tüm dertlerinizi alıp götürmesine izin verin.

 

Pazar akşamı kendinize fazladan yemek yapabilirsiniz. Haftanın ilk iş günü eve döndüğünüzde yemek yapmakla uğraşmazsınız.

 

Pazar gecesi yastığa başınızı koyduğunuzda aklınızda olumlu düşünceler olsun. İşiniz için kendinize vereceğiniz bir söz, sonraki haftaya başlamak için hayatınıza yeni bir amaç getirir.

 

(Görseller: Pinterest.com)